Pardubice hlásí novou posilu. Jejich řady posílí tento levonohý univerzál...

Pardubice hlásí novou posilu. Jejich řady posílí tento levonohý univerzál...

Kádr Pardubic posílí univerzál Matěj Helešic, který přichází z druholigové Opavy. Na východě Čech podepsal čtyřletou smlouvu.

Původně nastupoval jako obránce, ale momentálně mu podle jeho slov vyhovuje jiná pozice. "Postupně jsem se začal víc posouvat do záložní řady. Minulou sezónu jsem tam odehrál celou a aktuálně se tam cítím o něco lépe než v obraně,“ říká v rozhovoru pro oficiální web FK Pardubice.

O Pětadvacetiletého odchovance Baníku Ostrava měly Pardubice zájem již delší dobu a v posledních dvou letech se stále dotazovaly na to, jak vypadá jeho situace v opavském působišti.

"Ten zájem byl dlouhodobý. Já měl dlouhodobý kontrakt v Opavě a teď, rok před jeho vypršením, se kluby domluvily. Měl jsem zájem přijít do Pardubic. Musím přiznat, že je pro mě velkým lákadlem také možnost zahrát si na novém stadionu, který v Pardubicích roste," uvedl Helešic.

Zrekonstruovaný stadion se má otevřít v lednu příštího roku. Podzimní část nadcházející sezony Fortuna ligy stráví Pardubičtí ještě v dosavadním pražském azylu, tedy vršovickém Ďolíčku.

Krajní hráč má v první lize na kontě 59 startů a čtyři góly. Vedle Opavy působil také v Ostravě a Českých Budějovicích.

Zdroj: fkpardubice.cz