Kayamba, Alvir, Hybš, Matějka i Gabriel dostali od plzeňského vedení svolení hledat si nové kluby...

Kayamba, Alvir, Hybš, Matějka i Gabriel dostali od plzeňského vedení svolení hledat si nové kluby...

Mistrovská Viktoria zatím nezlomila hůl nad úplně všemi navrátili z hostování a Michal Bílek si zatím ponechává v kádru jak Ondřeje Mihálika, tak Šimona Faltu či Modou N'Diayeho.

Ne všichni jsou však na stejné startovní čáře a po zahájení přípravy na nový soutěžní ročník je jasné, že minimálně s pěticí hráčů už se v Doosan aréně v žádném případě nepočítá...

Západočeskému klubu tak budou definitivně mávat Joel Kayamba, Marko Alvir, Lukáš Matějka, Matěj Hybš a Šimon Gabriel.

Všichni dostali od vedení svolení hledat si nové angažmá. "Momentálně jsou tady prostě lepší hráči než oni,“ přiznal na stránkách fcviktoria.cz výše zmíněný šéf lavičky.

Třicetiletý záložník Kayamba trávil posledního půl roku ve druhé turecké lize, v barvách Samsunsporu, za který odehrál 456 minut čistého času, se mu ovšem skórovat nepodařilo.

O dva roky mladší Chorvat Alvir byl naopak ve Slovinsku v trikotu Mariboru oporou a herní vytížení měl velice dobré.

To samé vesměs platí v posledních šesti měsících také po devětadvacetiletého beka Hybše, nicméně jeho Nieciecza spadla a on druhou polskou ligu hrát netouží.

Čtyřiadvacetiletý útočník Matějka odehrál minulý ročník v Pardubicích, v jejichž dresu rozvlnil síť dvakrát.

Jednadvacetiletý stoper Gabriel má za sebou štaci ve Viktorii Žižkov, se kterou se poroučel do ČFL. A vzhledem ke zkušenostem z Mladé Boleslavi či Teplic bude hrát třetí nejvyšší domácí soutěž jen těžko.

Alijagič opustí slávistické struktury bez jediného soutěžního startu za sešívané "S", měl by se stát kolegou Vaclíka

Zdroj: fcviktoria.cz