Nečekaná změna v rámci Slezska! Kapitán Opavy bude zařezávat v Karviné a říká: I okolí cítilo, že jsem vyčichlý

Nečekaná změna v rámci Slezska! Kapitán Opavy bude zařezávat v Karviné a říká: I okolí cítilo, že jsem vyčichlý

Celek FC Slezský Opava přišel o svého kapitána. Velezkušený obránce Jan Žídek totiž měnil dres v rámci slezského regionu a přesunul se do konkurenční Karviné, jenž má před sebou minimálně rok ve druhé nejvyšší soutěži.

Sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk se jeho vyššího věku nebál. Zkušenosti se totiž budou v tuhých bojích ve FNL hodit. "Honza je velká osobnost, vůdčí typ na hřišti i v kabině, a potřebovali jsme levonohého stopera. Slibujeme si od něj, že bude jedním z pilířů základní sestavy v cestě za návratem do Fortuna:ligy," ozřejmil funkcionář.

Spokojen je také nový trenér Tomáš Hejdušek. "Je to profesionál každým coulem. Je to poznat už teď po pár tréninkových jednotkách. Na hřišti je Honza výborný organizátor hry, má skvělou hlavu. Mladí kluci kolem něj určitě porostou," předpověděl nástupce Bohumila Páníka.

A co první dojmy hráče, který který v minulosti prošel i Frýdkem-Místkem a v první lize má odehráno 76 duelů? V myšlenkách měl údajně mít také úplný konec kariéry. "Nebylo to úplně tak, že bych řekl, že končím. Spíš to bylo tak, že končím v Opavě. Ale nezastírám skutečnost, že by nepřišla nějaká zajímavá nabídka, která by mi dávala smysl s vizí do budoucna, tak bych asi s fotbalem skončil," uvedl v interview pro mfkkarvina.cz Žídek.

Karvinská nabídka mu dávala smysl a sportovní ředitel MFK ho lákal do Karviné již nejednou. "Je to pro mě úplně nový impuls. V Opavě jsem byl dlouho, sedm let. Poslední dobou už to tam všechno bylo úplně jiné a fakt jsem potřeboval změnu. I okolí na mě asi cítilo, že jsem vyčichlý. Karviná o mě měla velký zájem už v minulosti. Jsem rád, že jsem tady. Nyní se už těším na neoblíbenou přípravu a potom na mistrovské zápasy. Cíl je jasný, i pro to jsem nabídku přijal. Je tady jasná vize a cíl. Pokud by nebyl cíl postoupit zpátky mezi elitu, tak by mi to nedávalo ten smysl. Doufám tedy, že týmu pomůžu hrát v tabulce nahoře a postoupili do ligy nejlépe z prvního místa!,“ uzavřel na mfkkarvina.cz defenzivně laděný veterán, kromě něhož dorazil do Karviné také opavský kouč brankářů David Hampel.

Šulc opět opouští Doosan arénu a přichází jako Peltův dárek Horejšovi na Střelnici...

Zdroj: mfkkarvina.cz