Schick jako miláček fanoušků. Ti z Leverkusenu ho zvolili nejlepším hráčem sezony

Schick jako miláček fanoušků. Ti z Leverkusenu ho zvolili nejlepším hráčem sezony

V hlasování fanoušků byl podle klubového webu zvolen český kanonýr Patrik Schick nejlepším hráčem Leverkusenu za uplynulou sezonu. Šestadvacetiletý český reprezentant skončil díky čtyřiadvaceti trefám mezi bundesligovými střelci druhý, čímž Bayeru výrazně pomohl k třetímu místu.

Odchovanec Sparty zaznamenal v dresu Leverkusenu druhý nejvyšší počet branek v jednom ligovém ročníku. Pouze o gól lepší byl v sezóně 2012/2013 Stefan Kiessling. Schick nicméně kvůli zraněním odehrál o sedm zápasů méně a branku zaznamenal v přepočtu každých 87 minut, co byl na hřišti.

Hlasování se zúčastnilo celkem 5 903 příznivců Bayeru a Schick v něm díky své parádní sezóně dokázal porazit i loňského vítěze Floriana Wirtze. Ten v hlasování skončil hned druhý právě za českým forwardem. 

"Cítím se tu dobře, ale především náš tým má velký příslib do budoucna. S kluky je spousta zábavy a máme velkou chuť něco dokázat," citoval web Leverkusenu Schicka, který v květnu s klubem prodloužil smlouvu až do roku 2027. Od nového ročníku navíc bude v týmu nastupovat s ofenzivním univerzálem a parťákem z českého národního týmu Adamem Hložkem, který do klubu přestoupil na přelomu května a června ze Sparty.

Zdroj: bayer04.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.