Souček s Coufalem se budou muset obejít jedno utkání bez Moyese. Trest od UEFA dostal i Rice

Souček s Coufalem se budou muset obejít jedno utkání bez Moyese. Trest od UEFA dostal i Rice

Trenér fotbalistů West Hamu David Moyes dostal od Evropské fotbalové unie (UEFA) trest zastavení činnosti na jeden duel. Potrestán byl i jeho svěřenec Declan Rice.

Moyese UEFA potrestala za jeho chování v utkání Evropské ligy, které West Ham prohrál 0:1 s pozdějším vítězem této soutěže Eintrachem Frankfurt, za to, že kopl míč příliš silně směrem k podávačovi balónů. Od rozhodčího za to viděl v zápase přímo červenou kartu.

Trest si vysloužil i Declan Rice, který si nezahraje hned ve dvou zápasech pod hlavičkou UEFA. Anglický středopolař po prohře 0:1 s pozdějším vítězem soutěže obvinil rozhodčí z korupce. "Rozhodčí! Rozhodčí! Je to tak ubohé. Jak můžeš být tak špatný? Upřímně, pravděpodobně jsi kur*vsky zaplacený. Z*urvená korupce!“ uvedl teprve třiadvacetiletý fotbalista k výkonu rozhodčího v duelu s Frankfurtem.

West Ham byl navíc potrestán pokutou 1 500 liber za chování svých fanoušků za použití pyrotechniky právě v zápase s Frankfurtem.

Tento trest by mohl případně pomoci i pražské Spartě, pro kterou je West Ham jedním z možných soupeřů v rámci čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy, které se odehraje 18. a 25. srpna. Sparta by se ovem samozřejmě nejprve musela probojovat skrze druhé a třetí předkolo. Pokud by se tak skutečně staslo, byl by letenský klub v play-off o EKL pravděpodobně nenasazený a londýnský klub by byl jedním z možných soupeřů.

Zdroj: 90min.com