Zadarmo drahý. Jak se Chelsea vypořádá s odchodem Lukaka, kdo ho může nahradit?

Zadarmo drahý. Jak se Chelsea vypořádá s odchodem Lukaka, kdo ho může nahradit?

Vloni v létě Chelsea vynaložila velké úsilí, aby přivedla hvězdného útočníka. V médiích se spekulovalo o Haalandovi, Lewandowskim, Kaneovi a Lukakovi. Klub se nakonec rozhodl pro belgického střelce a začala noční můra.

Nicméně první volbou byl norský supertalent Erling Haaland, jenže jednání s vedením Dortmundu byla nereálná, a tak se celek se Stamford Bridge rozhodl koupit útočníka Interu, jenž v Serii A nastřílel 47 branek v 72 zápasech.

Lukaku se za 97,5 milionů liber stěhoval do Londýna a dle jeho slov si nemohl nechat ujít životní šanci. Začátek sezony se belgickému útočníkovi povedl a hned při svém debutu proti Arsenalu vstřelil branku. Dobré rozpoložení trvalo jen do podzimu 2021.

Poté přišlo zranění, pokles formy, covid a situace se otočila o 180 stupňů. I když se Lukaku vrátil po zranění, tak byl často nahrazován Kaiem Havertzem a najevo vyšly spekulace, že se vlastně do systému Tuchela příliš nehodí. Konec roku byl z podání Lukaka otřesný, když v jednom z rozhovorů pronesl, že miluje Inter a že se vrátí.

Od té doby to šlo z kopce a nyní se Lukaku snaží vydupat alespoň hostování na San Siro, které se zdá být nejlepším řešením pro všechny tři strany a pravděpodobně tak bude i brzy učiněno.

Chelsea se netají tím, že by ráda do svých řad získala útočníka Manchesteru City Raheema Sterlinga, jenž by měl zapadnout do struktury Blues daleko více než Lukaku.  

Zdroj: skysports.com, chelseafc.com