Zklamaný z toho nejsem. To je fotbal, pohlíží s nadhledem Hapal nad situací v Baníku

Zklamaný z toho nejsem. To je fotbal, pohlíží s nadhledem Hapal nad situací v Baníku

Smlouva již byla připravena. Realizační tým nachystán. Program na letní přípravu vymyšlen. Pavel Hapal měl jasnou představu, jakými kroky by se měl Baník ubírat. Jenže nastal zlom. Majitel klubu Václav Brabec nakonec bleskově sáhl po Pavlu Vrbovi, jenž předčasně skončil ve Spartě.

"Zklamaný z toho nejsem. To je fotbal. Fandím Baníku, ať vyhrává a je na tom co nejlépe,“ retrospektivně zhodnotil situaci, pro web iSport.cz, dvaapadesátiletý kouč.

Momentálně je Hapal bez angažmá. Ne každá nabídka je pro něj atraktivní. Čeká na něco smysluplného. "To, co bylo ve hře, mi nedávalo větší smysl,“ vysvětlil. „Samozřejmě bych rád znova trénoval, ale čekám na vhodnou příležitost.“

Jeho další výzvou měl být právě ostravský Baník. Hapal byl dlouho primární volbou. „Několikrát jsme se sešli, komunikovali jsme,“ popsal. V podstatě byla ruka v rukávě.  Jenže nastala změna ve sparťanském vedení, která měla konsekvence i do vedení ostravského.

A jak bývalý trenér slovenské reprezentace či Sparty nahlíží na onu nenadálou změnu smýšlení ze stran Baníku? "Bylo to velice rychlé. Asi převážilo, že má Pavel Vrba daleko větší zkušenosti a pro fanouška Baníku je určitě větší osobností, než jsem já. I když jsem taky rok v klubu působil,“ připomněl sezonu 2005/2006.

Ani následné námluvy s polským Slaskem Wroclaw nevyšly.  "Byl jsem v kontaktu se sportovním ředitelem, ale nakonec se rozhodli jít jiným směrem,“ uvedl rodák z Kroměříže.

Kam dále povedou jeho kroky se teprve uvidí.

Zdroj: iSport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.