Další hvězda na odchodu ze Slovácka? Roli hraje i finanční stránka...

Další hvězda na odchodu ze Slovácka? Roli hraje i finanční stránka...

Slovácko zažívá úspěšné období. Lví podíl na tom má trenér Martin Svědík. V nadcházející sezóně má tým z Uherského Hradiště šanci okusit i fotbalovou Evropu, avšak ani tento fakt nedokáže udržet všechny klíčové hráče.

Tým z Uherského Hradiště má za sebou fantastickou sezónu. Ve Fortuna:lize skončil na čtvrtém místě, čímž vyrovnal výsledek z předešlého ročníku. K tomu přidal i triumf v MOL Cupu, což je největší úspěch v klubové historii.

Díky těmto úspěchům si Slovácko zahraje třetí předkolo Evropské ligy.
Pokud by se mu podařilo postoupit do předkola čtvrtého, tak by mělo Evropu jistou. Přinejmenším účastí v Evropské konferenční lize.

Nicméně se zdá, že to bude takřka Héraklův úkol. Na druhou stranu bájný řecký hrdina své úděly zvládl.

Stadion Miroslava Valenty již na konci sezóny opustil Václav Jurečka. Sedmadvacetiletý útočník, vstřelil v proběhnuvší sezóně sedmnáct ligových branek a dalšími třemi zásahy se podílel na zisku již zmiňovaného MOL Cupu. To pochopitelně nemohlo zůstat bez povšimnutí a ozvala se pražská Slavia.

Problémem je, že se s vedením nedokázal v průběhu sezóny dohodnout na podmínkách nové smlouvy, kvůli čemuž odešel zcela zadarmo. Historie se však může opakovat. Zadarmo může odejít také Rigino Cicilia, jemuž stávající kontrakt vyprší na konci června.

Zájem o jeho služby projevil konkurenční Zlín. Ten sice ligovou pouť zakončil až na dvanácté příčce, nicméně nabízí útočníkovi, jenž má zkušenosti i z nizozemské nejvyšší soutěže, lepší podmínky. A právě finanční stránka by měla sehrát důležitou roli. 

K situaci ohledně odchodu útočníka, pocházejícího z Curacai, se vyjádřil i sportovní manažer Slovácka. "Nabídku od nás má, nechceme, aby odešel. Musí se rozmyslet,“ vzkázal manažer. Pokud by se s klubem nakonec dohodl, bojoval by o místo v sestavě s posilou Kozákem. Nasazení „dvou věží“ by se nabízelo spíš do koncovky zápasů než od první minuty. Klidně bychom měli v kádru oba. Chceme čtyři útočníky,“ podotkl Šumulikoski.

Zdroj: iSport.cz