Mbappé chtěl po neúspěchu na mistrovství Evropy skončit...

Mbappé chtěl po neúspěchu na mistrovství Evropy skončit...

Prezident Francouzské fotbalové federace prozradil, že kanonýr Kylian Mbappé téměř odešel z mezinárodního fotbalu poté, co byl kritizován během posledního evropského šampionátu.

Francouzi nemysleli na nic menšího než na evropský triumf, leč skutečnost byla jiná. Země galského kohouta na celém turnaji zvítězila pouze jedinkrát. Přesto dokázala postoupit do vyřazovací fáze, kde však narazila na houževnaté Švýcary a po penaltové loterii se s turnajem rozloučila.
Mbappé v rozstřelu nedokázal překonat švýcarskou jedničku Sommera a snesla se na něj kritika fanoušků. 

Nyní uzrál čas, kdy prezident FFF Noel Le Graet odhalil, jak velký dopad to mělo na útočníka Paris Saint-Germain.

"Cítil, že ho federace dostatečně nepodržela. Přímo v mé kanceláři mi sdělil, že končí. Konec na turnaji ho frustroval, tak jako nás všechny. Je to vítězný typ. Zároveň je však mnohem týmovějším hráčem, než si lidé myslí," uvedl Le Graet věci na pravou míru.

Sám Mbappé naznačil že po turnaji končí. "Vždy jsem stavěl tým Francie nade vše a vždy ho budu klást nade vše," sdělil své pocity L'Equipe.

"Především jsem nikdy nechtěl být problémový. Ale od chvíle, kdy jsem cítil, že se ze mě údajně začíná stávat problém a že mě lidé vnímají jako problém... nejdůležitější je Francie, a pokud je Francouzský tým beze mě šťastnější, tak končím."

Nic však není tak horké, jako když se to upeče. Mbappé se rozhodnul pokračovat. A věří, že i díky jeho schopnostem se podaří Francouzům obhájit titul Mistra světa.

Zdroj: 90min.com