Hrát poháry je můj sen. Doufám, že se nám to podaří, hlásí Ewerton. Slavie je podle něj nejlepší klub v Česku

Hrát poháry je můj sen. Doufám, že se nám to podaří, hlásí Ewerton. Slavie je podle něj nejlepší klub v Česku

Čerstvý ženáč a majitel tříleté slávistické smlouvy Ewerton da Silva měl poslední dny náročné. Únavu však převážilo štěstí.

"Těší mě tady být. Jsem hrdý a šťastný, Slavia je nejlepší klub v České republice. Jsem nadšený, že můžu začít hrát za takový tým, poznat nové spoluhráče," uvedl na webu slavia.cz následovník Davida Douděry, Václava Jurečky a Eduarda Santose.

Kanárek věří, že do herního pojetí Jindřicha Trpišovského bez problémů zapadne. "Doufám, že ano. Je to to, co chci. Chci být s týmem úspěšný, chci mu pomoct. Doufám, že nás čeká skvělá sezona. Jsem rád, když vidím, že jsou fanoušci díky mně spokojení, díky mým kličkám a schopnostem. Jsem Brazilec, takže se vždy snažím udělat něco navíc. Je to můj styl," přiznal na stránkách slavia.cz autor 11 branek a 6 asistencí z uplynulé ligové sezony, kterou považuje za svou životní. "Pro mě osobně to byla skvělá čísla, teď už je to ale minulost. Je tu nová sezona, nový tým a samozřejmě si chci vést ještě lépe než minulou sezonu.“

A adaptací v Edenu by mu měli pomoci i bývalí spoluhráči z Boleslavi Douděra, Fila a Jurásek. "Je vždycky fajn, když tam, kam jdete, už je někdo, koho znáte. Se všemi bývalými spoluhráči ve Slavii mám dobré vztahy," nechal se slyšet Ewerton, který se těší i na krajana Eduarda Santose. "Nikdy předtím jsme spolu nehráli, je to ale také Brazilec, takže je pro nás oba skvělé, že tu budeme spolu.“

Čeho všeho by rád ve Vršovicích dosáhl? Ještě před Fortuna:ligou začne Slavia ve druhém předkole Evropské konferenční ligy. "Chci být s týmem úspěšný a vyhrát nejen ligu, ale všechno, co jde. To je určitě to, co chci. Je pro mě velkou motivací hrát evropské poháry, protože jsem je nikdy předtím nehrál. Poslední sezony jsem vždycky sledoval, jak Slavie hraje v Lize mistrů, Evropské nebo Konferenční lize. Byli skvělí a je to pro mě velká motivace. Hrát poháry je můj sen. Doufám, že se nám to podaří," uzavřel na slavia.cz pětadvacetiletý fotbalista.

Beauguel již našel svého chlebodárce. Po odchodu z Plzně bude hrát v Saudské Arábii

Zdroj: slavia.cz