Viking Stavanger prostě musíme vyřadit, hlásí Sivok. S čím se podle něj bude muset Sparta porvat?

Viking Stavanger prostě musíme vyřadit, hlásí Sivok. S čím se podle něj bude muset Sparta porvat?

Viking Stavanger, který se 21. a 28. července utká ve druhém předkole EKL se Spartou, je po dvanácti kolech norské Eliteserien na průběžné třetí pozici, za což mohou i dvě prohry v řadě se Stromsgodsetem a Sandefjordem.

Co si myslí o osminásobném šampionovi Norska nový zaměstnanec Sparty Tomáš Sivok, jenž začal na Letné a na Strahově úřadovat před pár dny?

"Viking Stavanger není vůbec lehký soupeř, u něj doma se navíc bude hrát na umělce. Bude také rozehranější, protože norská liga jede systémem jaro-podzim," připomněl v interview pro gol.cz osmatřicetiletý funkcionář.

Celek, který vede trenérský tandem Aarsheim - Jensen, by podle něj měl bronzový tým Fortuna:ligy v pohárech zastavit...

"Určitou komplikací jsou pozdější návraty kluků-reprezentantů do rozběhlé přípravy, ale i s tím se musíme porvat. Jestli chceme hrát Evropskou konferenční ligu, tak ho prostě musíme vyřadit," burcoval sparťanskou kabinu bývalý představitel Dynama České Budějovice.

Do práce naskočil ihned. "V pondělí ráno jsme měli poradu, co se týká tréninků, zraněných hráčů. Potom jsme jeli s trenérem na Spartu se představit do kanceláří. Tréninky byly dva, měli jsme s trenéry i nějaké analýzy minulé sezony, na čem pracovat, v čem se zlepšit," ozřejmil na stránkách Gólu někdejší reprezentant Česka, jehož tým narazí v prvním duelu léta na Duklu, o týden později si zahraje s Opavou a v úvodu července se odebere do Rakouska.

I. A třídu ještě Lokvenc hrál, krajský přebor už ho ale po postupu neláká: Fotbal je pro mladší, rychlejší a lepší hráče

Zdroj: gol.cz