Poslední rok Daňkovi spíš ublížil, než pomohl. Podle Kobylíka prohrává řadu osobních soubojů a je extrémně subtilní

Poslední rok Daňkovi spíš ublížil, než pomohl. Podle Kobylíka prohrává řadu osobních soubojů a je extrémně subtilní

Mohl by se dnes již exolomoucký mladík Kryštof Daněk, jehož si Sparta pořídila z Hané za 30 milionů korun, prosadit na Letné hned od léta? Bývalý středopolař Sigmy David Kobylík si to nemyslí...

"Prodali jsme Daňka, za tuhle sumu obrovský úspěch vedení. Ale proč jsme ho prodali? Protože je mladý a je talent, neprodali jsme ho proto, že bychom ho za poslední rok někam posunuli. Ten kluk to bude mít teď ve Spartě velmi těžké. Naběhá hodně, ale dva roky stagnuje silově. Je otázka proč, já to nevím, nicméně to vidím," citoval portál idnes.cz slova čtyřicetiletého mistra Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.

Více prý o jeho posunu ukáže až další kariéra. Nyní je však podle něj v útlumu. "Sigma i přesto vyšponovala cenu neskutečně vysoko, udělala fantastický krok a zaslouží si uznání. Ale co se týče Daňka, tak si myslím, že mu poslední rok spíš ublížil, než pomohl. Ten vývoj nebyl takový. A je otázka, jestli je to takto u jednoho hráče, nebo takhle pracujeme se všemi. Když člověk říká A, měl by říct i řešení, ale neznám ho," pokračoval na portálu idnes.cz někdejší hráč Žiliny, se kterou se v roce 2010 radoval ze slovenského titulu.

První měsíce v metropoli budou náročné. "I když Kryštof je braný jako posila do budoucna, která dostane čas se adaptovat, myslím, že první půlrok bude mít extrémně těžký, a je otázka, jak se s tím popereBude muset pracovat na silovém vývoji tak, aby svou hru, která je založená na perfektním vidění a hře jeden na jednoho, byl schopný vůbec provádět s tím, že opravdu prohrává spoustu osobních soubojů a je extrémně subtilní.Moc mu fandím, ale pokud nezapracuje na fyzické stránce, musím upřímně říct, že momentálně mu nevěřím, respektive na tom začátku,“ předpověděl na serveru idnes.cz Kobylík, jenž v zahraničí prošel Bielefeldem, Štrasburkem, Omonií Nikósie či Polonií Bytom.

Vrba si na Bazalech proklepne křídelníka z Pobřeží slonoviny, který v posledních letech operoval ve slovenské lize

Zdroj: idnes.cz