Belaid, Vejmola či Arroyo už jihlavský dres nenavléknou. Na Vysočině je zatím sedm nováčků...

Belaid, Vejmola či Arroyo už jihlavský dres nenavléknou. Na Vysočině je zatím sedm nováčků...

Přípravu na nový soutěžní ročník už v druholigové Jihlavě nezahájili brankáři Luděk Vejmola a Michal Lancman, což pro vedení znamená jasné úkoly.

Trenérský štáb v čele s Janem Kameníkem si vytáhl z dorostu Petra Janotu a sportovní manažer Vysočiny Lukáš Vaculík navíc přivedl sedmadvacetiletého Pavla Soukupa, jenž zatím naposledy působil ve Viktorii Žižkov.

Celek po sezoně opustili také tři stopeři, a sice Dávid Krčík, Matyáš Písačka a Tomáš Vlček, o němž ovšem vede Jihlava se Slavií jednání a ráda by ho udržela.

"Na tyto odchody jsme reagovali rychle. Na trhu jsem chtěl co nejdříve najít adekvátní náhradu," ozřejmil na stránkách idnes.cz Vaculík.

Ten mimo jiné ukázal i na šestadvacetiletého Milana Piška ze sparťanské rezervy. "Měli jsme o něj zájem už v zimě. e to kvalitní stoper, který má i ligové parametry. Bohužel prováhal správný okamžik, když mu bylo 21, 22 let, aby se dostal do nejvyšší soutěže. Tam mu to nevyšlo. Přesto si myslím, že v béčku Sparty odváděl kvalitní výkony," ocenil novou akvizici jihlavský funkcionář.

Pokud jde o cizince, Tijani Belaid ani Luis Arroyo už pokračovat nebudou. "Záměrem bylo, aby pomohl zahraničním hráčům, ale i českým hráčům, jak jazykově, tak předal získané zkušenosti. Myslím, že se to povedlo a my nadále chtěli rozvíjet naše mladé hráče a aby měli možnost hrát, proto jsme od začátku počítali, že jeho epizoda u nás nebude delší než čtyři měsíce. Tijany po konci u nás odjel zpátky do Francie a teď se dívá po dalších možnostech," dodal Vaculík.

To vššak neplatí o Kypřanovi Irodotosovi, Wilsonovi z Trinidadu a Tobaga a Senegalci Tallovi, kteří zůstávají tam, kde jsou. Již brzy by navíc měl dorazit také nigerijský křídelník Ogiomade.

Jednadvacetiletý mladík s ofenzivním úkoly jihlavský soubor zaujal během své mise v Ústí nad Labem, kam ho zapůjčil tým Bohemians Praha a na kouče udělal dobrý dojem.

Dosavadní změny v Jihlavě:

Odchody:

Michal Lancman, brankář (21)
Luděk Vejmola, brankář (27)
Dávid Krčík, stoper (22)
Tomáš Vlček, stoper (21)
Matyáš Písačka, obránce (25)
Tijani Belaid, záložník (34)
Adam Ritter, záložník (20)
Lukáš Musil, záložník (21)
Luis Arroyo, útočník (26)

Příchody:

Pavel Soukup, brankář (27)
Petr Janota, brankář (21)
Milan Piško, stoper (26)
Daniel Jiřík, obránce (18)
Miroslav Křehlík, záložník (19)
Jan Vítek, záložník (18)
Marvis Ogiomade, křídelník (21)

Zdroj: fcvysocina.cz, idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.