Milánská dražba o defenzivní tvář Barcelony? Slavné značky z města módy si vyhlédly stejný cíl

Milánská dražba o defenzivní tvář Barcelony? Slavné značky z města módy si vyhlédly stejný cíl

Sedmadvacetiletý francouzský obránce Clément Lenglet upadl na Camp Nou v nemilost a tamní stratég Xavi už naznačil, že s ním do další sezóny nepočítá. Vycítil to ostatně i hráč, který nejeví ambice bojovat o své místo a získat si zpět přízeň trenéra, místo toho se nebrání změny klubových barev, pokud budou splněny jeho mzdové požadavky ve výši deseti milionů eur.

Španělský list sport.es přišel s informací, že se Clément Lenglet objevil na radarech obou celků z Milána. Těžké váhy ze Serie A mají o francouzského obránce zájem a jsou ochotny se přiblížit i platu, který si odchovanec Nancy podmiňuje.

Zkušený obránce působí v Barceloně od roku 2018, kdy na Camp Nou přestoupil ze Sevilly. Během prvních dvou sezón v katalánském prostředí se mu dařilo, ale poté se s příchody Arauji a Garcii postupně vytratil ze sestavy.

Vítěz Ligy národů UEFA z roku 2021 byl v Barceloně označen za nepotřebného a dostal svolení si hledat nového zaměstnavatel. Jeho jméno bylo spojováno také s návratem do rodné vlasti, ale Marseille odmítlo jeho mzdovým požadavkům vyhovět. Před pár měsíci se taktéž hovořilo o zájmu Tottenhamu o dvouleté hostování, ale nyní se zdá, že mnohem reálnější je přesun na Apeninský poloostrov.

Zdroj: sport.es

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.