Hradec se pomalu, ale jistě bortí! Pilíř obrany Král odchází do Belgie

Hradec se pomalu, ale jistě bortí! Pilíř obrany Král odchází do Belgie

Jedna povedená sezóna a stabilní pilíře se mohou rozutéct doslova po celém kontinentu i světě. Fotbalista Jan Král přestoupil z Hradce Králové do Eupenu. 

Votroci ztrácejí dalšího hráče, jehož hvězda minulou sezónu strmě stoupla a byla tak jen otázkou času, kdy se pilíř hradecké obrany Jan Král přesune o dům dále. Po Janu Mejdrovi, který zamířil do Sparty jde už o druhého obránce ze základní sestavy, který se stěhuje 

Kapitán Adam Vlkanova by rád zamířil do zahraničí, i to by mohl být zásah pro celý Hradec. Už takhle se jedná o enormní problém. Král hrál v minulosti za Mladou Boleslav, Varnsdorf a německý druholigový klub Erzgebirge Aue a tentokrát bude jeho další štací belgický Eupen.

„Jan Král se stěhuje do belgického mužstva KAS Eupen. Je to přestup, který pro nás přišel jako blesk z čistého nebe. Příliš mnoho jsme s ním dělat nemohli, celek z Beneluxu se rozhodl uplatnit výstupní klauzuli. " reaguje Jiří Sabou, sportovní ředitel Votroků.

"Během své mladé kariéry se rychle vypracoval z mládežnického reprezentanta v pravidelného hráče nejvyšší české soutěže. Jsme přesvědčeni, že se prosadí i v belgické lize a udělá s námi další krok v kariéře." doplnil přestup  generální ředitel Christoph Henkel.

zdroj: Sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.