Rooney po sestupu končí na lavičce Derby...

Rooney po sestupu končí na lavičce Derby...

Nejlepší střelec v historii anglické reprezentace Wayne Rooney odstoupil z funkce trenéra Derby County, s kterým po turbulentním roce a půl sestoupil z druhé anglické ligy.

Tradičnímu klubu zlomil vaz odpočet 21 bodů, což znamenalo pád do třetí ligy. Do problémů se tradiční klub dostal kvůli financím. I přes sestup do nižší soutěže, chtělo vedení Rooneyho udržet. Šestatřicetiletý kouč měl však jiný pohled na věc. "Oznámil jsem dnes vedení, že odcházím. Snažili se mě přesvědčit, abych zůstal, ale byl jsem rozhodnutý. Bylo to tady jako horské dráze, plné vrcholů a pádů. Musím říct, že jsem si tu výzvu užil," 

Obratem pak dodává, že si není jistý, zdali by bylo pro Derby jeho vedení nadále přínosné. "Osobně cítím, že klub nyní potřebuje vést někdo s čerstvou energií a neovlivněný událostmi, které se staly za posledních osmnáct měsíců. Na svůj čas v Derby budu vzpomínat s velkou hrdostí a náklonností a rád bych poděkoval všem."

Někdejší kanonýr Manchesteru United a Evertonu přišel do Derby v roce 2020 a stal se hrajícím asistentem trenéra. O rok později ukončil hráčskou kariéru a byl jmenován hlavním koučem.

Zdroj: skysports.com