Zájem z Ameriky nabírá na intenzitě. Hradec však nehodlá prodat svého kapitána lacino...

Zájem z Ameriky nabírá na intenzitě. Hradec však nehodlá prodat svého kapitána lacino...

Hradec Králové pořádně přitlačil na pilu, a za svého kapitána si žádá velké peníze.
Reprezentant Adam Vlkanova jedná se dvěma týmy ze Spojených států, s Chicagem a Philadelphií. Tyto kluby ovšem nečeká nejlevnější přestup. Vedení „votroků“ totiž požaduje 25 milionů korun

Hradec Králové se chystá na novou sezonu. Již dnes jej čekají první přípravné zápasy.

Jeden muž však začínat nebude. Přitom je rozhodně nejsledovanější osobou v klubu. Kapitán Adam Vlkanova nedávno poprvé reprezentoval a nyní řeší dvě záležitosti.

Limituje jej zranění z konce sezony. "Popravdě pořád trošku cítím kotník, kvůli kterému jsem neodehrál několik zápasů na konci sezony, navíc v reprezentaci mě na to znova trochu trefili,“ vysvětluje.

To ovšem není hlavním důvodem. Tím je odchod z klubu. Dlouholetý kapitán se chce ve své kariéře zase posunout o krok dále. "Mám to prostě v hlavě nastavené tak, že chci z Hradce odejít a posunout se zase o kus dál. Za rok mi končí smlouva, klub by za mě teď aspoň něco dostal. Pokud to nedopadne, tak mi nic jiného nezbývá než tu zůstat. Ale já pořád doufám, že něco vyjde,“ netají.

V předešlých dnech sej již nastínil zájem z Ameriky, kterou by rád okusil i Vlkanova samotný.  Z USA se mu ozvalo Chicago, kde působil Luboš Kubík, stejně jako Vlkanova Hradečák. Druhou volbou by mohla být Philadelphie, s níž měl v pátek rozhovor.

Platově je velmi zajímavá, nakonec Bořek Dočkal bral ve Philapdelphii ročně 36 milionů korun. Tak vysoko se Vlkanova nedostane, nicméně i tak by se měl finančně výrazně polepšit.

Potíží může být cena, Hradec ji šponuje až na milion eur. "Bohužel se řeší hodně věk. Přitom se pořád říká, že od 27 let jsou to nejlepší fotbalová léta. Částky se také celkově zvedly a jen tak někdo to zaplatit nemůže. Uvidíme, co přijde, já pořád věřím,“ říká kapitán.

Zdroj: iSport.cz