Sladký: Každý by chtěl skončit v první šestce. Důležité bude mít výsledky i z venkovních zápasů

Sladký: Každý by chtěl skončit v první šestce. Důležité bude mít výsledky i z venkovních zápasů

Testovala jej Mladá Boleslav, ale po sezóně se vrátil na jih Čech. Třicetiletý obránce Martin Sladký se nyní zkusí o místo v sestavě porvat v Dynamu, kde odstartoval také letní přípravu. Cíle si zatím České Budějovice v kabině nestanovily, ale jak zkušený bek přiznává, lákavé by bylo skončit základní část do šestého místa v tabulce.

Ve městě automobilů se těšil pravidelnému hernímu vytížení, ale došlo k obratu. Stalo se tak před zápasem právě s Budějovicemi, proti kterým dle dohody nemohl nastoupit. „Hlavně začátek budu hodnotit pozitivně, protože jsem tam šel kvůli tomu, abych hrál, a to se povedlo. Bohužel jsem měl později smůlu, protože se během čtyř zápasů hrálo třikrát s Budějovicemi a já jsem kvůli hostovaní nemohl hrát, takže vytíženost poté byla menší a trenér nechal hrát mladého Pecha, který je pro ně zajímavý i tím, že je v hledáčku reprezentace do jedenadvaceti let. Je to možné, dalším z faktorů byla nejspíš i finanční stránka. Ty zápasy, ve kterých jsem nastoupit nemohl, se zrovna povedly a trenér to měnit nechtěl. Také si uvědomili, že tam mají i toho mladého kluka, který jim patří,“ nechal se slyšet třicetiletý obránce v rozhovoru pro klubové stránky Jihočechů.

Do Budějovic se vrací, aby se porval o místo v sestavě. Na této adrese již ale nevládne kouč David Horejš, nýbrž nový stratég Jozef Weber. „Tím, že Boleslav na mě neuplatnila opci a trenéři v Budějovicích mi v zimě dali jasně najevo, že se mnou nepočítají, tak já tu změnu určitě vítám. Sám trenér Weber mi volal, ještě když jsem byl v Boleslavi s tím, že doufá, že se vrátím, takže pro mě jedině plus. Jsem zpátky, hodlám bojovat za značku Dynama a chci se prosadit,“ poukázal na cíle, které má pro nadcházející sezónu.

S Dynamem absolvuje letní přípravu, která má hráčům pomoci v soutěžních zápasech. V kabině se zatím o cílech nemluví, ale jisté přání by bylo. „Je to hodně náročné. První dny nám dávají opravdu zabrat, ale víme, že to bude prvních čtrnáct dní a pak z toho budeme těžit. Nějaké to nadávání tam samozřejmě je, ale to k tomu patří, každý se chce ukázat a předvést se před novým trenérem. O týmových cílech jsme se ještě nebavili. Samozřejmě tady budeme chtít zopakovat minimálně tu loňskou sezonu, každý by chtěl určitě skončit v té první šestce, může tam skončit kdokoliv. Chtěli bychom zlepšit venkovní zápasy, udržet si nějakou stabilní výkonnost na domácím hřišti a získat si fanoušky, aby nás chodili podporovat a bavilo je to,“ dodal Sladký.

Zdroj: dynamocb.cz