Mohl bych se zbavit břemene, ale pro Bohemku by to znamenalo do roka konec, tvrdí její šéf Jakubowicz

Mohl bych se zbavit břemene, ale pro Bohemku by to znamenalo do roka konec, tvrdí její šéf Jakubowicz

Předseda představenstva Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz byl s minulým soutěžním ročníkem 2021/2022 strašně nespokojen.

"Z mého pohledu se vydalo rekordní množství peněz a takhle to dopadlo. Ale tohle není byznys, ale sport. Probíhá hluboká analýza, ze které budu chtít vidět hlavně výsledky. Vidím, že jsme změnili režim přípravy. Zároveň jsme dva tři roky jeli s ohromným množstvím hráčů a chceme, aby byl kádr zúžený na hráče, kteří budou pravidelně hrát. Analýza ještě běží a není to úplně jednoduché, ale změny budou," avizoval šéf tradiční pražské značky z Vršovic, jehož slova vyšla na portálu isport.blesk.cz.

V dotyčné souvislosti se ohradil i proti tomu, že jsou Klokani nejchudším klubem tuzemské nejvyšší soutěže. "Jsme v polovině tabulky. A co se týče platů, tak jsme i o trošku výš než v polovině. Bohemka musí být prvoligový klub se vším všudy. Ne, že jeden rok vyskočí A tým, ale že půjde o celé komplexní řešení, který bude mít vybudované zázemí. Ještě před pár lety jsme neměli ani kam jít trénovat. Mrzí mě, že spousta fanoušků ani nemá zájem zjistit, kam se Bohemka za poslední roky posunula," přidal na iSport.cz funkcionář.

I když je chod Bohemians zajištěn, hledání významného strategického partnera běží dál. Australský sponzor zatím ovšem nevyšel. "S myšlenkou investora z Austrálie jsme pracovali. Měli jsme i konkrétní jednání, bohužel přišel covid a byť se syn snažil kontakty obnovit a bylo domluvené setkání v Praze, tak zástupce australského investora nedorazil. Čekáme, jak se to bude vyvíjet dál, ale seriózní jednání si představuji jinak. Je to jedna z našich myšlenek, bylo by to přirozené spojení. V rámci akcionářské struktury jsme si jasně stanovili pravidla, jak má taková akvizice vypadat. Já bych se mohl zbavit břemene, ale znamenalo by to pro Bohemku do roka konec, to nejsou reálné nabídky," objasnil na stránkách Deníku Sport Jakubowicz.

Hodně příznivců zajímá i to, kdy už se začne renovovat a rekonstruovat Ďolíček, který ale nepatří klubu, nýbrž městu. "Praha má peníze na spoustu jiných věcí, tak nevidím důvod, proč by neměla mít na rekonstrukci stadionu. Akorát se to musí odpracovat. Prioritou je domácí kotel, tím by se měla celá rekonstrukce odstartovat, kvůli tomu chceme vybudovat provizorní tribunu na druhé straně. Věci se vyvíjejí, ale obávám se voleb, vidíte různé aféry, které vyplouvají, to může rekonstrukci zbrzdit. Všichni se těšíme, je to velký impuls týmu a klubu. Věřím, že to dopadne dobře, mohlo by se začít stavět někdy okolo roku 2024," zakončil na iSport.cz první muž klubu, jehlž čeká v úterý přátelský souboj s druholigovým Táborskem.

Jak si poprvé vedli Kozák, Brandner či Merdovič? Do systému Slovácka zapadli všichni velmi dobře...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.