Je super, že tu budeme tři Češi, se kterými si můžeme říct něco česky a pokecat o naší zemi, hlásí z Jakarty Krmenčík

Je super, že tu budeme tři Češi, se kterými si můžeme říct něco česky a pokecat o naší zemi, hlásí z Jakarty Krmenčík
OBSAHUJE VIDEO

Ostřílený Michael Krmenčík, jenž se stal před pár dny novou ofenzivní tváří Persije Jakarta, se na změnu dresu chystal individuálně, aby do nového prostředí nepřišel po velké herní pauze úplně nepřipraven...

"Na přestup jsem se chystal, chodil jsem běhat, agent Dan Smejkal mi ve Zbuzanech zařídil individuální střelecké tréninky. Teď mám měsíc na to se aklimatizovat na počasí a nabrat trošku fyzičku," ozřejmil v interview pro Deník Sport devětadvacetiletý forvard.

Přivítání v Indonésii, kde ho čeká Liga 1 o osmnácti klubech, už má za sebou. "Máme za sebou dlouhý let. Z Prahy to trvá pět a půl hodiny do Dubaje, poté zhruba osm hodin dvacet minut sem do Jakarty. Je to zhruba jedenáct tisíc kilometrů, přes půl světa. Na letišti to bylo super, čekali tam na mě fanoušci. Užil jsem si, bylo to nádherné. Lidé jsou tady vstřícní, hodní, velcí fanoušci Persije," přidal na serveru isport.blesk.cz "Krmelec".

Desetimilionová Jakarta je ryzím velkoměstem i se všemi neduhy, které k němu patří, tedy zácpami a nekonečnými proudy lidí. "Fakt blázinec, na tohle se zvyká těžko," přiznal dnes již bývalý ofenzivní hráč Slavie, kde byl zapůjčen z belgických Brugg.

V souvislosti s novým působištěm ho uklidňovala i skutečnost, že v ambiciózním klubu nebude jediným českým krajánkem. "Věděl jsem, že tady je Kúdela i trenér brankářů Klíma. Je super, že tady budeme tři Češi, navíc budeme bydlet ve stejné budově, kde jsou nádherné apartmány. Takže jsem si nedělal hlavu s tím, že tady budu sám nebo se mi něco nebude líbit. Bral jsem to tak, že tady budu mít ještě další kluky, se kterými si můžeme říct něco česky a pokecat o naší zemi," uzavřel na portálu iSport.cz explzeňský kanonýr.

Ztracený syn, gólostroj v útlumu i šikula z Brazílie! Která z plzeňských posil zamíří do základu?

Zdroj: isport.blesk.cz