Jsem naplno hradecký hráč, nechtěl bych tu být jen na půl, na hostování mám svůj názor, říká exsparťan Gabriel

Jsem naplno hradecký hráč, nechtěl bych tu být jen na půl, na hostování mám svůj názor, říká exsparťan Gabriel

Krajní obránce české jednadvacítky Adam Gabriel neodrazil pod Bílou věž "jen" na hostování, nýbrž rovnou na přestup, což mu přijde lepší. S Hradcem Králové se ostatně oťukával asi rok a půl a definitivu jeho příchodu dal prodej východočeské opory Jana Mejdra na Letnou.

"Jsem teď zase o něco zkušenější než předtím, takže myslím, že mám Hradci co nabídnout a samozřejmě mě láká možnost zahrát si v nejvyšší soutěži. Tudíž je to pro obě strany zajímavé," vyprávěl v interview pro web fchk.cz jednadvacetiletý zadák. A o čem všem hovořil bratr Šimona Gabriela v interview pro oficiální klubové stránky Votroků dál?

O kratší dovolené...

"Volno pro mě bylo krátké, takže jsem už jenom odpočíval u nás doma na zahradě. Vzhledem k tomu, že už jsem měl i po testech na FTVS, kde jsem se snažil vydat na plno, tak jsem si opravdu jen užíval bazénu a tepla. Současně jsem se chystal na stěhování do Hradce, které jsem naštěstí rychle zvládl. tenhle týden jsem se už nastěhoval do podnájmu, takže už tu mohu naplno fungovat a věřím, že to bude fajn. Jsem rád, že už se můžu soustředit jen na fotbal."

O poznávání kádru...

"Že bych se s někým znal osobně, to vůbec. Maximálně s Filipem Firbacherem, protože je stejný ročník jako já. Ale samozřejmě jsem proti Hradci se Spartou už hrál, takže zdejší kluky mám trochu načtené. Ne že bych znal každého detailně, ale od vidění se známe, vzájemně si jeden druhého pamatujeme z hřiště. Věřím, že klukům pomůžu a oni mě za to přijmou mezi sebe."

O svém herním stylu...

"Čím jsem starší, tím si jsme s otcem Petrem víc podobní, alespoň mám ten dojem. Já býval vždy útočník, alespoň v mládeži. Teď už jsem více defenzivě založený hráč, ale táta to měl postavené na podobných věcech, jako já. Tvrdě na sobě pracoval, věděl, že to žádným ulehčováním sobě samému nevyhraje. Taková klasická stará škola. Myslím, že jsem hráč, který umí bránit, ale zároveň také podpořit útok. Jsem kondičně založený, svou hru stavím na osobních soubojích a fyzické připravenosti. Důležité je pro mě i bodovat, chtěl bych mít nějaké finální přihrávky, případně dát i gól. Tím vším chci Hradci pomoct."

O úkolech pro nadcházející ročník...

"Jsem už nyní naplno hradecký hráč, což je pro mě skvělá zpráva, nechtěl bych tu být jen na půl, na hostování mám svůj názor. Teď můžu mít čistou hlavu. Mým hlavním osobním cílem je, abych se zapracoval do základní sestavy. Staví se tu nový stadión, což je parádní a věřím, že až bude hotový, tak se tu bude hrát ten nejlepší fotbal a my se budeme pravidelně umisťovat v horní polovině tabulky."

Ztracený syn, gólostroj v útlumu i šikula z Brazílie! Která z plzeňských posil zamíří do základu?

Zdroj: fchk.cz