Laštůvka: Dost lidí říkalo, že Vrba působí unaveně. Já vidím opak. Je uvolněný, má chuť do práce, cítím z něho elán a energii

Laštůvka: Dost lidí říkalo, že Vrba působí unaveně. Já vidím opak. Je uvolněný, má chuť do práce, cítím z něho elán a energii

Funkční veterán Jan Laštůvka je nyní na Bazalech jediným pamětníkem zlatých časů v roce 2004, kdy se Ostravě podařilo dokráčet k ligovému titulu. 

Tehdy u toho byl i současný hlavní trenér Pavel Vrba, s nímž se profesně setkal opět po 18 letech. "Hlavně jsem rád, že tady je. A že pan Brabec, když se ta šance Pavla Vrbu získat naskytla, neváhal a využil ji. Na to, co jsme v Baníku před těmi osmnácti lety prožili, vzpomínáme často. I na tréninku občas něco proběhne. Určitě v tom tehdejším realizačním týmu nehrál nějaké druhé housle. Dělal toho tehdy hrozně moc a pan Komňacký plnil roli té autority, která k tomu vždy, když bylo potřeba, něco zásadního řekla. Pan Komňacký byl šéf, který měl hlavní slovo, ale velkou zásluhu na tom titulu měl i Pavel Vrba. Ale hlavně doufám, že Baníku pomůže, aby hrál o ty nejvyšší příčky," pronesl v interview pro fcb.cz exreprezentant.

Podle něj zůstal svůj i po necelých dvou dekádách. "Ve své kariéře dokázal neskutečné věci, má na kontě hodně úspěchů, ale absolutně nelétá v oblacích. Hodně lidí říkalo, že působí unaveně. Ale já vidím opak. Je uvolněný, má chuť do práce, cítím z něho elán a energii. Možná mu pomohly vzpomínky, které na Ostravu má, možná to prostředí, které dobře zná, to je nakonec jedno. Jde z něj hodně energie. Umí udělat i legraci. V kabině i na hřišti. A během tréninku dokáže i pořádně zařvat. Ale myslím si, že je to ten stejný Pavel Vrba, jakého jsem v Baníku zažil před osmnácti lety," přiblížil na klubovém webu kolega Kuzmanoviče, Lischky, Almásiho a spol.

Explzeňský stratég, jenž naposledy působil ve Spartě a kromě české reprezentace zažil i ruské a bulharské prostředí, se nedávno nechal slyšet, že často a rád debatuje o fotbale právě s brankářskou jedničkou Baníku. "Není divu, že to tak máme, známe se opravdu dlouho. Pamatuju si na dobu, kdy jsem ještě chytal v Karviné za dorost, on tam tehdy jezdil a dělal tam profilicenci. Takže jsme se znali už z téhle doby, on věděl o mně, já věděl o něm, jaký je to trenér. Povídali jsme si o fotbale vždycky a povídáme si o něm dál, protože se chceme posunout někam dál. Takže naše debaty o fotbale jsou na denním pořádku. Víme, že přišel velký trenér, který toho hodně dokázal. Získal hodně titulů, má zajímavou kariéru. Má autoritu a myslím, že to všichni i podvědomě cítí, bedlivě ho poslouchají a plní co nejpřesněji, co se plnit má," doplnil na fcb.cz co nevidět čtyřicetiletý rodák z Havířova.

Jsou už během tréninkových jednotek cítit avizované změny herního pojetí? Například Daniel Tetour to potvrdil. "Nějaké změny už jsou. Každý trenér má své představy o fotbale, má je i Pavel Vrba. Ale myslím si, že toho bude časem ještě dost přibývat, protože teď se soustřeďujeme především na tu tvrdou přípravu, běháme v parku, nejsme jen na hřišti. To ale nastane, čeká nás herní soustředění, další přípravné zápasy, takže to všechno ještě přijde," uzavřel na fcb.cz Laštůvka, jehož tým uprostřed pracovního týdne v přípravě remizoval se Zlínem.

Zdroj: fcb.cz