Daněk o práci pod Priskem: S trenérem Jílkem to taky bylo hodně náročné, ale tady je to ještě o chlup intenzivnější

Daněk o práci pod Priskem: S trenérem Jílkem to taky bylo hodně náročné, ale tady je to ještě o chlup intenzivnější

Exhanácký špílmachr Kryštof Daněk (19) by byl moc rád, aby byl na Letné produktivnější, než tomu bylo na Andrově stadionu.

"Na Spartě jsme teprve začali, ale produktivita samozřejmě bude jedna z věcí, na které chci zapracovat. Tady budeme možná víc držet balon a mít víc šancí. Doufám, že šance začnu proměňovat," pronesl po jasné výhře nad Opavou člen české reprezentace do 21 let.

Za přímou náhradu svého vrstevníka Adama Hložka se nepovažuje. "Tohle jsem si do hlavy nedával. Adam Hložek je neskutečný hráč, v jeho věku nejlepší u nás. Není to nic jednoduchého, budu se ale hlavně soustředit sám na sebe, chci týmu co nejvíc pomoct," ubezpečil letenské publikum nový svěřenec Briana Priskeho.

Dle svých slov je připraven i na zvýšený tlak, který teprve přijde se soutěžním duely. "Určitě jsou tady nároky daleko větší, na hlavu je to těžší. Pořád je to ale stejná liga. S tím jsem sem šel, že se chci posouvat. O tom to v kariéře je," objasnil na ČT Sport nový kolega Karabce, Hancka, Holce a spol.

Nynější příprava na Strahově je podle něj těžší než v Olomouci. "S trenérem Jílkem to taky bylo hodně náročné, ale tady je to ještě o chlup intenzivnější. Taky jde o kvalitu hráčů, která je tady větší. To nás posouvá dopředu," uzavřel Daněk, jenž by neměl chybět v nominaci na herní soustředí v Rakousku.

Ve sparťanské hře už byly prvky, které chce trenérský štáb vidět v ofenzivě i defenzivě, prozradil Loučka

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.