Jarošíka oslnili dva testovaní mladíci a vedení sklářů tak zřejmě čekají jednání s Ústím i Slovanem Bratislava

Jarošíka oslnili dva testovaní mladíci a vedení sklářů tak zřejmě čekají jednání s Ústím i Slovanem Bratislava

Skláři ze Stínadel aktuálně shánějí útočníka, levého halfbeka i levého středního obránce. Navíc na severu Čech aktuálně testují i dva zajímavé mladíky do ofenzivy.

Jedním z nich je devatenáctiletý útočící záložník Adam Čičovský, jenž má ještě tři roky smlouvu v čerstvě třetiligovém Ústí na Labem a svého potenciálního nadřízeného doslova okouzlil.

"Určitě bych ho chtěl. Je skvělý hráč i člověk. Na jeho věk, jak to má srovnané v hlavě, jaký je profík, jak je vždycky připravený. Kdyby se svlékl, vidíte ten pekáč buchet. Hrozně mu pomohlo, že byl v mládeži v Drážďanech. Ví, co chce, nemusíte ho při tréninku vůbec kontrolovat. S takovými hráči je radost pracovat," vychvaloval perspektivního mladíka Jiří Jarošík.

Hráči, kteří nastoupili proti Varnsdorfu (2:3) ve druhé půli ho podle jeho slov doženou až za dlouho. "Jestli vůbec. Třeba Bulmaga má stejnou postavu, ale je nepřipravený, Adam naopak připravený. Na druhou stranu, on hrál už v sedmnácti osmnácti letech druhou ligu, byl lídr. Ten pohyb, ladnost, čtení hry, fotbalovost, to nenatrénujete,“ rozplýval se na serveru idnes.cz bývalý kouč NK Cejle či Prostějova.

Sám hráč si šance ve žlutomodrých barvách cení a nechce ji pustit. "Jsem strašně vděčný, už jsem to nečekal. A zničeho nic volal trenér Jarošík. Je to strašně velký posun. V Teplicích je všechno rychlejší, kvalitnější. Mám hodně druholigových startů, zkusím ty zkušenosti prodat,“ doplnil na portálu idnes.cz Čičovský, jenž doposud ve FNL nasbíral čtyřiapadesát vystoupení.

Trenérský štáb Teplic mimochodem dost zaujal i dvacetiletý slovenský forvard Roman Čerepkai, který dorazil na sever Čech na zkoušku z rezervy Slovanu Bratislava.

"Taky je ladný, na druhou stranu ne moc na českou ligu, viděl bych ho snad ve Španělsku, Holandsku. Má krásný, líbivý styl, je dobře připravený. Technický, umí převzít míč, otočit se s ním, cítí hru, ví, kdy si narazit, kdy sklepnout. Teď nás čekají v přípravě prvoligoví soupeři, uvidíme, jak se srovná se silovými, rychlými a soubojovými obránci. Když se mu to podaří, může uspět," zakončil na idnes.cz před střetem s Mladou Boleslaví šéf Žitného, Grigara či Kučery.

Břečka se bude po dvou a půl letech loučit se Süper Lig. Zájem by mohli mít v Jablonci či na Slovácku...

Zdroj: idnes.cz