Slavia nadále posiluje svůj kádr. Do Edenu míří sedmá posila...

Slavia nadále posiluje svůj kádr. Do Edenu míří sedmá posila...

Do kádru vicemistrů ze Slavie má nakročeno již sedmá posila. Francouz Christ Tiéhi už se na soustředění v Rakousku zapojil do přípravy sešívaných a kluby řeší podrobnosti jeho přesunu. Nejpravděpodobnějším vyvrcholením situace je pak hostování s následnou opcí.

Krajní univerzál David Douděra a křídelník Ewerton z Mladé Boleslavi, útočník Václav Jurečka ze Slovácka, obránce Eduardo Santos z Karviné a střední záložník Matěj Valenta z Českých Budějovic.
To je seznam nově příchozích do Edenu, dalším, kdo jej rozšíří je defenzivní záložník Christ Tiéhi z Liberce.

"Christ Tiéhi má povolení zapojit se do přípravy sešívaných. Slavia je s Libercem dohodnutá na hostování hráče s opcí na přestup. V nejbližší době se ještě bude řešit finální smluvní dokumentace,“ potvrdila Slavia novou tvář v kádru na svém twitterovém účtu. V podobných intencích se vyjádřila i liberecká strana.

Slavia hráče z Pobřeží slonoviny sledovala již několik měsíců, přinejmenším od jejich březnového, vzájemného zápasu, kde se předvedl ve skvělém světle.

"S Christem už nepočítám. Je to pro nás velká ztráta, přicházíme o důležitého hráče, který byl velice silný ve výstavbě hry,“ poznamenal kouč Slovanu Luboš Kozel, který se s hráčem rozloučil už před několika dny.

Tiéhi má v české nejvyšší soutěži odslouženy již dvě sezony. Za tu dobu si vyzkoušel působení ve dvou rozdílných celcích.
Nejprve působil v Opavě, za kterou odehrál 26 zápasů, poté přestoupil do Liberce, ve kterém má odehrány o čtyři zápasy méně než ve slezském celku.

Zdroj: Sport.cz, twitter.com/slaviapraha

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.