Galtier usedl na lavičku PSG. Hráči musí na první místo klást tým, jinak je čeká rázný konec. Jak si poradí s Neymarem?

Galtier usedl na lavičku PSG. Hráči musí na první místo klást tým, jinak je čeká rázný konec. Jak si poradí s Neymarem?

Christopher Galtier oficiálně převzal otěže v Parku Princů a stává se již sedmým koučem Pařížanů za posledních jedenáct let.

Fluktuace trenérů, za dobu působení katarských šejků je vskutku vysoká, leč přesto majitelé věří, že onen poslední je právě tím, kdo do Paříže přiveze vytoužený triumf v Lize mistrů.

Vedení PSG dnes oficiálně představilo Christopha Galtiera na tiskové konferenci, který tak měl první možnost nastínit své vize v pařížském velkoklubu.

"Uvědomuju si zodpovědnost, kterou budu mít v čele tohoto mimořádného týmu, který je jedním z nejkonkurenceschopnějších a nejpůsobivějších v Evropě. Všichni víme, co dnes Paris St. Germain ve francouzském i mezinárodním fotbale představuje. Těším se, že se stanu trenérem tohoto týmu a že brzy usednu na lavičku na velkolepém stadionu Park princů, z něhož vyzařuje vášeň pro fotbal,“ řekl Galtier.

Vyjádřil se i k Neymarově budoucnosti a za všemi spekulacemi, týkající se Brazilcova odchodu, udělal ráznou tečku. "Chci, aby zůstal. Je to jeden z nejlepších hráčů na světě. Každý manažer by ho měl rád v týmu." 
Následně také uvedl, že má jasnou představu, jak bude třicetiletého křídelníka využívat.

Vyjádřil se i k nejlépe placenému hráči světa. "Jako francouzský trenér jsem byl velmi šťastný, že Kylian zůstal." 

Na závěr konference nicméně sdělil varovný signál všem hráčům, kteří nebudou na první místo stavět klub. "Pokud se najdou hráči, kteří tomuto rámci nevyhovují, budou odstraněni." 

To by pak mělo být jeho receptem na zkrocení všech hvězdných jmen.

Zdroj: 90min.com, football-espana.net