Granečnému se v Brně konečně ulevilo: Už jsem chtěl někde zůstat, někam patřit, nechtěl jsem putovat po hostováních

Granečnému se v Brně konečně ulevilo: Už jsem chtěl někde zůstat, někam patřit, nechtěl jsem putovat po hostováních
OBSAHUJE VIDEO

Byť Brno testovalo hned několik hráčů, jen málokterý si ve Zbrojovce vysloužil smlouvu. Denik Granečný ovšem ano a momentálně má ve druhém největším městě Česka dvouletý kontrakt do léta 2024.

Baník Ostrava už je tak z jeho strany pouhou minulostí. "Jsem šťastný, že se to povedlo. Už jsem chtěl někde zůstat, někam patřit, nechtěl jsem putovat po hostováních. Kluci jsou super a jsem za to rád," zářil v interview pro fczbrno.cz nový svěřenec Richarda Dostálka.

Granečný sice strávil většinou kariéru v Ostravě, ovšem ostruhy získával nejen v Českých Budějovicích, ale také v rámci angažmá v Maďarsku i Nizozemsku. V Brně však opět startuje úplně od začátku...

"Znal jsem z nároďáku Blechu, s tím jsem na soustředění taky na pokoji. Další kluky pak spíš od vidění, Hrabinu z derby, Texla ze Sigmy, Faltu, který byl taky v Baníku. Neměl jsem to tak, že bych šel do úplně neznámého prostředí, kde bych nikoho neznal," přiblížil někdejší hráč Mezőkövesdi či Emmenu.

Jaké je pro něj vůbec rakouský kemp v Unterpremstättenu? "Cesta byla trochu náročná, ale rozhýbali jsme to. V úterý jsme měli dopoledne těžší trénink v písku, odpoledne pak kombinaci se střelbou. Ladíme to, ještě nás čeká hodně práce. Přijeli jsme sem dřít, takže jsem s tím trochu počítal, že budeme unavení," doplnil levý obránce či záložník

Po návratu z Rakouska už bude muset vyřešit jen bydlení. "Musím si něco najít, dojíždět z Ostravy denně by bylo těžké. Přece jen je to D1, kde nikdy nikdo neví, co se stane. Takže si najdu nějaký podnájem,“ zakončil na fczbrno.cz třiadvacetiletý fotbalista.

Zdroj: fczbrno.cz