Ten Hag chce dostat United zpět na vrchol. I kvůli tomu zavedl v týmu pět pravidel. Bez výjimek

Ten Hag chce dostat United zpět na vrchol. I kvůli tomu zavedl v týmu pět pravidel. Bez výjimek

Ten Hag přišel do Manchesteru z Ajaxu letos v létě a už začal tvrdě pracovat na tom, aby jeho tým napravil loňskou zpackanou sezónu, ve které „Rudí ďáblové“ nasbírali svůj nejnižší počet bodů v éře Premier League.

A podle spekulací zavedl nový kouč Manchesteru United Erik ten Hag před svou první sezónou na lavičce klubu z Old Trafford pro svůj tým těchto pět nových pravidel, přes které nejede vlak.

  • Média

Častým problémem United byla v loňské sezóně obvinění z úniku různých informací přímo ze šatny. Tyto informace nejen o dočasném šéfovi Ralfu Rangnickovi, ale i o zbytku týmu se pak pravidelně dostávaly do očí veřejnosti. Podle deníku The Mirror Ten Hag varoval hráče, že jejich kariéra v prvním týmu Manchesteru skončí, pokud budou někde přistiženi při úniku informací sedmé velmoci.

  • Pozdní příchody

Dalším z pravidel, které měl Nizozemec na lavičce United zavést, má být údajné vyřazení z mužstva v případě pozdního příchodu na trénink. A to bez ohledu na postavení daného fotbalisty v šatně.

  • Alkohol

Julius Lavický by mohl povídat, jaký je to problém, když se profesionální fotbalista setká s alkoholem. A Ten Hag to samozřejmě ví, takže alkohol zakázal během zápasových týdnů. Bez výjimek. A s životosprávou souvisí i další pravidlo.

  • Jídelníček

Nový kouč Manchesteru údajně nebude povolovat žádné výmluvy, pokud jde o fyzický stav hráčů. Sám prý na tréninkovém hřišti v Carringtonu přepracoval jídelníček pro nový tým tak, aby se jej učinil zdravějším. Zároveň si nový šéf lavičky na Old Trafford přeje, aby všem připravoval jídlo stejný kuchař a nikdo neměl svého osobního.

Podle serveru 90min.com dostali všichni hráči své vlastní personalizované dietní plány a měsíčně jim bude kontrolován index tělesné hmotnosti, aby bylo zajištěno, že zůstanou ve špičkové fyzické kondici.

  • Spolupráce bez agentů

Protože si měl být nový kouč United údajně vědom toho, že jeho nápady mohou působit jako přísné, spekuluje se, že naléhal na své hráče, aby se na něj obrátili přímo a prodiskutovali jakékoli problémy místo toho, aby nejprve šli za svými agenty. Nizozemec má zájem budovat pozitivní vztahy s lidmi kolem sebe a zároveň nastolit vysoké standardy, které, jak věří, vrátí „Rudé ďábly“ zpět na vrchol.

Zdroj: 90min.com

Gomez prodloužil v Liverpoolu až do roku 2027. Jsem asi v nejlepším klubu na světě, uvedl při podpisu