Konec ve správný čas? Angličan Wilshere ukončil kariéru

Konec ve správný čas? Angličan Wilshere ukončil kariéru

Existuje ten správný čas k tomu ukončit jednu životní kapitolu a vydat se jiným směrem? Pro bývalého anglického reprezentanta Jacka Wilshera tento čas nadešel a on tak informoval o svém rozhodnutí ukončení kariéry.

Snad každý fotbalový fanoušek si vybaví časy, kdy se po Etihad Stadium proháněl Tomáš Rosický a mnohdy ho z trávníku střídal právě Jack Wilshire. Roku 2008 se ve věku 16 let a 256 dní stal nejmladším debutantem Arsenalu v Premier League a to platí dodnes.

Já osobně si Jacka pamatuji jako vyjímečný talent, který zničila zranění. Kdyby ho nelimitovaly rekonvalescence, myslím, že bych dnes nepsal o jeho brzkém konci. Sám Wilshere přiznal, že končí, protože se jeho kariéra začala ubírat špatným směrem.

Právě kvůli vleklým zdravotním problémům se musel s Arsenalem rozloučit a v tomto momentě šla jeho hvězda pomalu, ale jistě ke dnu. Jako volný hráč přestoupil do West Hamu, odtud do Bournemouthu a poslední štací byl dánský Aarhus. Ten mu po této sezóně neprodloužil smlouvu a tak bylo jasno.

"Po poradě s nejbližšími a času na rozmyšlenou jsem došel k závěru, že teď je nejlepší čas skončit. Ale i přes všechny problémy se za kariérou ohlížím s pýchou na to, co jsem dokázal," dodal Wilshere. 

zdroj: twitter: @JackWilshere

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.