Z první ligy mizící Nešpor zažil nejrychlejší upečení přestupu v kariéře. Kováč ho dokázal nalákat na jih Čech

Z první ligy mizící Nešpor zažil nejrychlejší upečení přestupu v kariéře. Kováč ho dokázal nalákat na jih Čech

Vedení druholigového Táborska usilovně shánělo útočníka, který by zacelil mezeru po odchodu Muhameda Tijaniho. 

V pátek 8. července s jihočeským klubem podepsal roční kontrakt dvaatřicetiletý forvard Martin Nešpor, odchovanec Bohemians 1905, kde debutoval  v roce 2009. 

V nejvyšší české soutěži odehrál Nešpor 179 zápasů a v nich nastřílel 37 branek. Dalších 17 branek si připsal v Polsku. Naposledy byl hráčem Jablonce.

Příchod hráče, od nějž se čekají především branky, okomentoval výkonný ředitel klubu Martin Vozábal. „U Martina Nešpora je cenné, že umí góly nejen dávat, ale také je připravovat. Umí pracovat pro tým. Hledali jsme zásadního hráče do útoku, někoho, kdo je svým typem vhodný do druhé ligy, která je jiná než první liga. Martin byl dostupný, byl na trhu, má chuť nám pomoci, my měli chuť ho angažovat, v jeho případě se nám to hezky sešlo,“ řekl k nové posile ředitel Vozábal.

SámNešpor po podpisu smlouvy sdělil pro klubové informační kanály tato slova: „Upeklo se to velmi rychle, možná nejrychleji, co jsem kdy zažil. Volali jsme si s trenérem Kováčem o koncepci klubu a výsledkem je, že jsme navázali spolupráci. Už mám za sebou v Táborsku dva tréninky, všechno na mě působí pozitivně – kabina, realizační tým, prostředí. Těším se na novou výzvu. Pochopil jsem, že Táborsko má ve druhé lize, která má svoji kvalitu, velké ambice.“    

Nešpor ve své kariéře oblékal dresy Mladé Boleslavi, Sparty, polského Piastu Gliwice (tam se stal vicemistrem Ekstraklasy), Zaglebie Lubin, albánského týmu Skënderbeu nebo Sigmy Olomouc. 

Opava pustila Helešice do Pardubic. Plně nahradit by ho měl ve Slezsku tento perspektivní mladík...

Zdroj: fctaborsko.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.