Čech zatím netuší, kam budou směřovat jeho další kroky. Uvidíme, jaké budou možnosti, říká

Čech zatím netuší, kam budou směřovat jeho další kroky. Uvidíme, jaké budou možnosti, říká

Bývalý brankář Petr Čech nemá po konci v roli poradce sportovního a technického úseku v Chelsea žádnou aktuální nabídku. Uvedl to během návštěvy 17. ročníku své fotbalové školy v Nymburce. 

"V tuto chvíli opravdu není nic aktuálního. Koneckonců smlouva ukončující mé angažmá v Chelsea mi na určitou dobu neumožňuje pracovat ve fotbalovém prostředí, takže v tomto kontextu je pauza daná," uvedl Čech v tiskové zprávě agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Čech se do vyšších struktur londýnského klubu vrátil krátce po ukončení profesionální kariéry v konkurenčním Arsenalu.
Momentálně si užívá dovolenou a mimo jiné se věnuje i tréninkovému soustředění, jež nese jeho jméno.

Fotbalový kemp se těší velké oblíbenosti a letos se na něm sešlo sto malých fotbalistů. "Je skvělé vidět, jak děti celý program baví,“ pochvaloval si Čech prostřednictvím agentury Sport Invest, jež ho zastupuje. „Jsem rád, že jsem se tu mohl objevit, předtím mi to bohužel kvůli pandemii nedovoloval zákaz cestování z Anglie.“
S jeho koncem v Chelsea se tradovalo, že nové vedení si do pozic chce dosadit své vlastní lidi, a proto musel z klubu odejít. Nicméně plzeňský rodák tyto spekulace vyvrací a říká, že se jednalo o jeho rozhodnutí. "Byla to obrovská čest,“ poznamenal o své štaci ve vedení londýnského celku.

V Chelsea se stal legendou, jako hráč s ní vyhrál čtyři tituly i Ligu mistrů. Na nejcennější evropskou trofej si loni sáhl také jako funkcionář. Domlouval přestupy a je i jeho zásluhou, že Chelsea Thomas Tuchel.

Závěrem se dotkl i tuzemské nejvyšší soutěže, se svou lehkou predikcí. "Dá se očekávat pokračující hegemonie silné trojice. Sparta má nového trenéra, přebudovává a silně posiluje, množství nových tváří je také v Plzni a Slavii. Tipnul bych si, že se letos všechny tři týmy budou držet pospolu až do závěru sezony," dodal plzeňský rodák a bývalý gólman Sparty.

Zdroj: idnes.cz