Zářící Usor nečekaně míří do základu Slavie. Za pár zápasů už to možná bude na celých 90 minut, věští Houštecký

Zářící Usor nečekaně míří do základu Slavie. Za pár zápasů už to možná bude na celých 90 minut, věští Houštecký

Za to, že se slávistům podařilo skalpovat přední maďarský celek Puskás Akadémia, mohl zejména autor jediné trefy utkání Moses Usor.

"Bylo to dobré. Dobrý zápas a silný soupeř, proti kterému se nehrálo lehce. Velkou radost mi udělal gól, který jsem dal, jsem z něj moc šťastný. Dal jsem skoro stejnou branku i v minulém zápase proti Rapidu Bukurešť a v tomto utkání se mi to povedlo taky, což mě velmi potěšilo," zářil nigerijský mladík na webu slavia.cz

Jistě se počítá i nula vzadu. "Udrželi jsme čisté konto a ve třech utkáních jsme celkem dostali jen dva góly. Mám z přípravy velkou radost, všechno šlo dobře. Bylo to velmi dobré, ale současně hodně fyzicky náročné. Celkově šlo všechno dobře, mám hlavně velkou radost, že jsem součástí A-týmu Slavie," přiznal svěřenec Jindřicha Trpišovského.

V prvním týmu by se měl udržet pro celou nadcházející sezonu 2022/2023 a to i přesto, že do Prahy dorazil teprve letos v dubnu a v béčku se měl papírově rozkoukávat ještě déle. "To bych si moc přál, je to teď můj hlavní cíl," neskrýval na klubových stránkách dvacetiletý křídelník, jenž má v Edenu kontrakt až do léta 2025.

A co na jeho konto pověděl asistent hlavního trenéra Zdeněk Houštecký? "Je asi sedmá náhoda, že trefil takovou šibenici. Děláme si z toho už v kabině trochu legraci, ale on v podstatě, spolu se Šmigym, dostal béčko do druhé ligy. Potvrzuje to stále na tréninku i v zápasech, pořád jsme příjemně překvapeni. Jak ale říkám, on v sobě má kvalitu a zůstává s námi. Kvalitních hráčů tady máme k dispozici hodně, každý bojuje o základní sestavu. Moses si ale výkony jak v zápasech, tak na tréninku v modelových utkáních vede stejně, jako jste ho viděli proti Puskási. Jak v kvalitě, tak v intenzitě i fyzicky. Patří do týmu a zůstane s námi. Vypadá, že je hodně subtilní, přitom mu ale nedělá problém fyzická hra ani hra v intenzitě. Samozřejmě někdy ke konci jsme už viděli, že ho braly křeče, on ale drží intenzitu celou dobu na hřišti, na což nebyl určitě zvyklý. Postupem času ale ty křeče dostává vždy až později, možná za pár zápasů už to bude na celé utkání," předpověděl možný základ člen realizačního týmu.

Slavia v generálce nezaváhala, Slovácko i Hradec jsou i nadále na vítězné vlně, Baník si v Havířově neporadil s Žilinou, padla poprvé i Sparta

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.