Vychová si Slavia nového Simu? Z jeho výkonů jsem nebyl překvapený, zaujal nás už v béčku, říká o sešívaném klenotu Vlček

Vychová si Slavia nového Simu? Z jeho výkonů jsem nebyl překvapený, zaujal nás už v béčku, říká o sešívaném klenotu Vlček
OBSAHUJE OHLASY

Teprve dvacetiletý Nigerijec Moses Usor zaujal celý realizační tým Slavie. Usor přišel do Edenu teprve letos v dubnu z Afriky a po soustředění v Rakousku má našlápnuto atakovat základní sestavu sešívaných.

Usor se nejprve usadil ve třetiligovém slávistickém béčku, kde v devíti zápasech vstřelil šest branek a na tři přihrál, poté se mu povedla i příprava v Rakousku, kde zaznamenal dvě trefy. „Základní sestavu minimálně atakuje. Už jen výkony v přípravných zápasech a v tréninkovém procesu. Viděli jsme ho každý den v konfrontaci s našimi hráči, nakonec je to ale na trenérovi. Máme široký kádr, kde jsou tři jedenáctky kvalitních hráčů, takže konkurence je obrovská. V áčku ale zůstane,“ komentoval Vlček pro web tn.nova.cz.

„Neřekl bych, že jsem z jeho výkonů úplně překvapený. Když přišel, tak nás všechny zaujal. Už v našem béčku vypadal moc dobře, i když jsme si říkali, že je to jen třetí liga. On si to ale dokázal přenést k nám do áčka,“ pokračoval někdejší slávistický kanonýr.

Je tam jistá podobnost s Abdallahem Simou. „Vlastně mě překvapil, jak rychle zapadl do kolektivu a jak se okamžitě adaptoval do hlavního týmu. Připomíná mi trochu příběh Abdallaha Simy,“ dodala pro web tn.nova.cz slávistická legenda.

Zdroj: tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.