Mohl by Lafata pořád pálit ve FNL? Horňákově výběru s Kukučkou, Váchou a spol. nasázela ikona Olešníku dvě branky

Mohl by Lafata pořád pálit ve FNL? Horňákově výběru s Kukučkou, Váchou a spol. nasázela ikona Olešníku dvě branky

V plné polní už se v rámci letní přípravy nalézá také sparťanské béčko, za jehož hru a výsledky zodpovídá vicemistr Evropy z roku 1996 Michal Horňák.

První duel přípravy letenské rezervě nevyšel, když nestačila na Chrudim (0:3). Pak však dokázala dokonale rozebrat rakouský celek SK Vorwärts Steyr (8:0) a špatně se neprezentovala ani proti prvoligovým votrokům, jimž těsně podlehla pouze 1:2 po trefách Prekopa a Vlkanovy.

Zatím naposledy šla Sparta B do akce v Olešníku, kde se utkala proti tamnímu účastníkovi jihočeského krajského přeboru, jehož hlavní osobností je historicky nejlepší střelec Sparty v evropských pohárech David Lafata.

Jak zaznělo na webu sparta.cz, kouč poslal do utkání převážně hráče, jenž v dosavadním průběhu letní přípravy nedostávali mnoho příležitostí a i tak z toho byla výhra 4:2, kterou zařídili Žížala, Šilhart a dvougólový Schánělec, jenž nastoupil poprvé od lednového zranění a mohl by být velmi platnou posilou.

Brankáře Naleznika a Túmu pak dvakrát překonal právě čtyřicetiletý internacionál Lafata, jenž tak ukázal, že je stále nebezpečným ofenzivním mužem, který by se neztratil ani ve FNL.

Na konci soustředění na jihu Čech se ještě Vácha, Okeke, Kukučka a spol. utkají s třetiligovým Pískem.

Přípravné utkání (úterý 12.7.2022, Olešník)

FK Olešník – AC Sparta Praha B 2:4 (1:3)

Góly: 23. a 73. Lafata – 14. Šilhart, 29. a 38. Schánělec, 66. Žížala

Sestava Sparty B: Nalezinek (46. Tůma) – Hodouš, Ševinský, Kukučka (46. Kaštánek), Lehocký – Váňa, Okeke (80. Krajinský), Holoubek (65. Vácha) – Kuchař, Schánělec (46. Žížala), Šilhart.

Liga s 12 týmy, jak o tom mluví šéf LFA? Klidně, ale ne přes vyhřívání! A místo vesnic mají hrát velký fotbal města

Zdroj: sparta.cz