Chelsea posiluje zadní řady a klovla Koulibalyho z Neapole. V Londýně si obránce přijde až na 10 milionů eur

Chelsea posiluje zadní řady a klovla Koulibalyho z Neapole. V Londýně si obránce přijde až na 10 milionů eur

Londýnská Chelsea se dohodla s Neapolí na koupi středního obránce Kalidoua Koulibalyho.

Jak informoval renomovaný novinář Fabrizio Romano, klub ze Západního Londýna v tomto týdnu zrychlil jednání s zástupcem klubu ze Serie A a s klasicky tvrdými vyjednavači z Neapole se dohodl. „The Blues“ by tak měli novou akvizici již brzy potvrdit oficiálně. „Potvrdím to později, ale je to na dobré cestě,“ cituje server 90min.com samotného fotbalistu.

Za jednatřicetiletého Francouze pošlou noví majitelé klubu ze Stamford Bridge 40 milionů eur (asi 960 milionů korun). Sám fotbalista by si v Londýně mohl vydělat až deset milionů euro (asi 243 milionů korun).

Právě Koulibaly byl jedním z cílů Juventusu, který toho času hledá náhradu za Matthijse de Ligta směřujícího do Bayernu Mnichov. Partonopei však s rivalem ze Serie A nebyli ochotni vůbec jednat.

Nová posila přijde Chelsea velice vhod. Klub totiž po nedávných odchodech Rűdigera a Christensena musí posílit své defenzivní řady. Podle spekulací jsou mezi dalšími v hledáčku „The Blues“ také Presnel Kimpembe z Paris Saint-Germain a dlouhodobý cíl Jules Kounde ze Sevilly.

Zdroj: 90min.com, Twitter.com

Sotva se Slovák Boženík vrátil do Feyenoordu, odchází do Porta. Má nahradit exslávistu Musu