Trestuhodná chyba? Chelsea je krůček od mládežnického produktu, jaký Gunners dlouho neměli

Trestuhodná chyba? Chelsea je krůček od mládežnického produktu, jaký Gunners dlouho neměli

Komu není rady, tomu není pomoci. Je překvapivé, že by toto tvrzení mohlo platit také na Emirates Stadium, kde vládne rukou španělský stratég Mikel Arteta. Ten je znám tím, že umí dát šanci dravému mládí, ale poslední dobou se zdá, že pod tlakem raději volí cestu drahých nákupů. Nyní se rýsuje trestuhodná chyba, neboť by Gunners mohli přijít o svůj mládežnický produkt, který již dlouho ve své líhni neměli. O to více, kdy jej má ukořistit městský rival…

Chelsea se chystá opět překvapit na přestupovém trhu a ukořistit štiku, která by mohla být velkým příslibem do dalších let. Osmnáctiletý záložník Omari Hutchinson je považován za jedu z největších hvězdiček, které vzešly z mládežnické akademie Arsenalu, avšak v A-týmu by se prakticky nemusela ohřát.

Hutchinson je vnímán jako jeden z nejzajímavějších mladíků na Ostrovech a v jeho schopnosti věří i tamní reprezentace. Mnozí dokonce očekávali, že v nadcházející sezoně okusí první starty v seniorském výběru Arsenalu, který zrovna nedisponuje širokou kreativních záložníků.

Pokušitel ze západního Londýna však umí být přesvědčivý a proslýchá se, že nebude váhat vyslat opačným směrem zajímavou nabídku, aby perspektivního mladíka začlenil do své vlastní akademie a později jej využil pro své zájmy. Podobný osud by měl potkat také teprve šestnáctiletého záložníka Southamptonu Tylera Diblinga.

Zdroj: thehardtackle.com