Holec: Důvěra trenéra by mě potěšila. A pak bude už jen na mně, jak dlouho se v bráně udržím

Holec: Důvěra trenéra by mě potěšila. A pak bude už jen na mně, jak dlouho se v bráně udržím

Pražská Sparta se může pochlubit zajímavou kvalitou mezi třemi tyčemi. V minulé sezóně bojoval sedmadvacetiletý brankář Dominik Holec o post týmové jedničky s Hečou a Nitou a nakonec si porci zápasů rovnoměrně rozdělili. V nadcházející sezóně má letenský klub k dispozici i navrátilce Vorla, ale předpokládá se, že by Holec měl začít jako člen základní sestavy. I proto, že byl nasazen v generálce na závěr soustřední v Rakousku.

Sparta se o jeho výkony mohla v minulé sezóně opřít a spoléhat na něj bude i v té nadcházející. Příchodem zahraničního kouče však začíná pro klub nová kapitola, lehce odlišná od doby, kdy na Letné vládl Pavel Vrba.

„Příchod nového trenéra všude přináší spoustu změn. Vštěpuje mužstvu své zažívané věci, je to vidět i na zápasech, které jsme odehráli. Mužstvo pracuje velmi dobře, myslím, že se rychle adaptovalo na věci, které požaduje. Věřím, že si to přeneseme již do ostrých zápasů. Pokud jde o brankáře, také po nás chce určité věci. Myslím však, že to zůstane v týmové komunikaci. Trenérův rukopis je už v přípravě patrný. Mužstvo si zvyklo a myslím, že každým zápasem bude růst,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Sport.cz odchovanec Žiliny.

I přes nové vedení v trenérském týmu si však nemyslí, že by tréninkové jednotky brankářů byly nějak náročnější. „Nemyslím si. Jsou náročné tak, jak by měly být. Přizpůsobují se dennímu režimu, jaký trénink bude následovat, mluvím tedy o brankářích. Mě osobně tréninky velmi baví, jsme hodně zapojovaní i do her, pozičních her a podobných věcí. Ne že by mě předtím nebavily, ale mám pocit, že od trenérova příchodu mě baví o to víc. Zatím si je dost užívám, věřím, že to tak bude pokračovat i nadále,“ pokračoval Holec.

V prvních soutěžních zápasech nové sezóny by měl být týmovou jedničkou, i když on sám si tlak na svou osobu nepřipouští. „Rozhodnutí, koho si vybere, je na trenérovi a realizačním týmu. Já se do takových vyjádření pouštět nechci. Podstatné je, jak budeme s brankáři pracovat na tréninku a v zápasech. A kdo důvěru dostane, jak se za ni na hřišti odvděčí. Pokud ji dostanu já, budu velmi šťastný. A bude pak už jen na mně, jak dlouho se v bráně udržím. Věřím, že budu chytat více než v minulé sezoně, udělám pro to všechno,“ dodává sedmadvacetiletý brankář Sparty.

Zdroj: Sport.cz