Jak pokračují práce na svatostánku, který bude domovinou Votroků?

Jak pokračují práce na svatostánku, který bude domovinou Votroků?

Na východě Čech se na nové zázemí netěší jen Pardubice, ale také klub z Hradce Králové. Pro celé město se jedná o zásadní projekt, který se bude využívat nejen pro fotbal. Kromě zápasů Votroků se zde budou konat i kulturní akce. Jak pokračují práce na tomto stadionu, který by měl být hotový v červnu příštího roku?

Stavba v hodnotě zhruba 750 milionů korun roste na místě, kde měli Votroci své původní zázemí. I proto museli uplynulou sezónu hrát v azylu v Mladé Boleslavi a nejinak tomu bude také v té nadcházející. Město se aktuálně poohlíží po budoucím provozovateli této víceúčelové arény.

„V současné chvíli, uprostřed července, probíhají na stavbě dvě základní činnosti. První z nich je repase lízátek, kdy lízátka dvě a tři, tedy ty dvě ze západní strany, prochází repasí. Proběhlo otryskání vnějších povrchů, nanesení nové základové barvy a nyní probíhají opravy uvnitř samotných lízátek. To je taková první viditelná část,“ nechal se slyšet oblastní ředitel společnosti Strabag Aleš Fišer.

„Druhá část, která je zásadní, spočívá v provádění monolitických nosných konstrukcí stadionu, kde je to rozděleno do dvou částí. V první probíhá betonáž západní tribuny, kde jsme v tuto chvíli zhruba uprostřed dokončení druhého nadzemního podlaží, po němž bude následovat třetí. Následně přijde na řadu severní a jižní část západní tribuny, která má pouze přízemí,“ zaznělo v komentáři na klubových stránkách FC Hradec Králové.

A jaké práce jsou naplánovány v nejbližší době, ale i dalších měsících? „Co se týče věnce tribun, tak se aktuálně postupně dokončují sloupy a před dokončením jsou šikmé tribunové nosníky. Zahajujeme práce s šikmými tribunovými deskami, které budou probíhat především na severní části. Nosné prvky monolitických tribun budeme provádět až do konce listopadu. Paralelně budeme zahajovat další práce, například vyzdívku kanalizace. Uvidíme, jak rychle to půjde, ale rádi bychom do konce prázdnin začali,“ uzavírá Fišer.

Zdroj: fchk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.