Žádné překvapení se nekonalo. Jablonečtí byli krátcí i na Sassuolo a pod Horejšem zatím kráčí od prohry k prohře

Žádné překvapení se nekonalo. Jablonečtí byli krátcí i na Sassuolo a pod Horejšem zatím kráčí od prohry k prohře

Miroslavem Peltou vlastněný Jablonec zatím letní přípravu výsledkově nezvládá a po Viktorii Žižkov (1:2) a Varnsdorfu (1:2) se musel sklonit také před italským Sassuolem (1:3), za které nastoupili i Berardi, Toljan či Obiang.

Zelenobílí to přitom neměli rozehrané špatně a výsledek si pokazili až dvěma inkasovanými brankami v závěrečných patnácti minutách přípravy, kdy překonali Hanuše Harroui a Defrel.

Pozitivem je trefa mladého forvarda Sejka. "Začátek nám poměrně vyšel, měli jsme tam dobré situace v zakončení. Pak se Sassuolo ujalo vedení, ale myslím si, že jsme na to dobře zareagovali a po kombinaci středem hřiště to poté Sejk dobře vyřešil a vyrovnal," ocenil kmenového sparťana asistent hlavního trenéra Jiří Kohout.

"Protože jsme ale stále v nějaké fázi přípravy, tak jsme prostřídali. V druhé půli pak musíme sportovně přiznat, že Sassuolo bylo lepší. Narazili jsme na velmi kvalitní tým. Spousta věcí se nám tam zase ukázala. Hráči si pořád svými výkony říkají o základní sestavu a napovídají nám tím, kdo bude hrát zahajovací utkání proti Bohemians. I teď jsme tam viděli zajímavé výkony. Čekají nás tu další zajímavé zápasy, jdeme dál," přidal na webu fkjablonec.cz spolupracovník Davida Horejše.

Severočeská značka navíc mohla poprvé využít služby mladého obránce Daavida Heidenreicha, jehož roční hostování z Atalanty Bergamo se konečně dotáhlo. "Je vůdčí osobnost, bylo vidět, že se snaží mluvit a tu obranu řídit. Měl teď dlouhou herní pauzu a možná to na něm bylo trochu vidět v pohybu. Ale je to hráč, který má velkou kvalitu a hodně nám pomůže," předpověděl na fkjablonec.cz Kohout, jehož tým se pokusí zastavit nepříjemnou letní sérii již ve čtvrtek proti Spezii.

Nejdůležitější ovšem stejně bude ligový vstup proti hráčům Bohemians praha 1905, kteří dorazí na Střelnici poslední červencový den. A špatná příprava dosud neznepokojuje ani majitele. "První zápas v přípravě jsem viděl až se Sassuolem. Předtím jsme hráli se širším kádrem, sledoval jsem to jen na dálku. Nerad prohrávám i v přáteláku, ale chápu, že tady dochází k mnoha novým věcem. Mění se herní systém mužstva. Trenér Horejš chce po hráčích trošku něco jiného, než jsme hráli za Petra Rady. Samozřejmě to nefunguje tak, že něco řeknete a hned to začne fungovat. Celý proces má porodní bolesti. Je to něco úplně jiného. Petr Rada je stará škola, kam patřím i já. Vždycky jsme říkali, že důležité je vyhrát a už jsme neřešili jak. Já jako prezident klubu vůbec. Trenér má zase svůj recept. Nová generace koučů hodně řeší data, poziční postavení. Vidím, že hráči tráví mnoho času u videa, poradami. Je potřeba tomu dát prostor a čas. Mám radost, že jsme si mohli dovolit jet opět na soustředění do Itálie," zakončil na stránkách Deníku Sport Pelta.

EP: Sparta se Stavangerem, Plzeň v Helsinkách, Slavia na Gibraltaru (v jednání), čtvrtfinále ME žen. Lipsko-Liverpool!

Zdroj: fkjablonec.cz, isport.blesk.cz