Frydrych o Baníku: Realizační tým a všechny věci kolem týmu mají vysokou úroveň. Doufám, že ten klub bude moci ještě růst

Frydrych o Baníku: Realizační tým a všechny věci kolem týmu mají vysokou úroveň. Doufám, že ten klub bude moci ještě růst

Jednou ze stabilních opor Vrbova Baníku by měl být navrátilec Michal Frydrych, jenž byl mimo Slezsko dlouhých sedm let a na Bazaly se vrátil třech českých titulech i dvouleté zkušenosti v Ekstraklase. O čem všem se dvaatřicetiletý stoper s novou smlouvou na příští tři sezony rozpovídal v čerstvém interview pro web fcb.cz?

O jiném Baníku, než byl před sedmi lety...

"Podmínky v klubu tehdy opravdu nebyly moc dobré. Měli jsme hodně mladý tým a už tu sezonu předtím jsme měli co dělat, abychom se zachránili. Tady jsem vlastně skoro nikoho neznal, musel jsem se rozkoukávat, poznávat se s hráči, s vedením, takže spousta nových pocitů. Jsem tady zatím jen měsíc, takže na větší hodnocení to chce ještě více času, ale ta změna k dobrému je tady vidět. Od začátku člověk vidí, že podmínky jsou tu na vysoké úrovni. Realizační tým a všechny věci kolem týmu mají vysokou úroveň. Takže doufám, že to budeme potvrzovat na hřišti a že ten klub bude moci ještě růst."

O příznivých reakcích fanoušků...

"V první řadě jsem měl reakce od polských fanoušků. A ty nebyly úplně optimální. Já byl zhruba v polovině zápasů kapitánem a oni mi vyčítali, že když se sestoupí, člověk nezůstane v týmu a nepomůže k návratu. Ale pak už to bylo od kamarádů, známých a celkově fanoušků Baníku příjemnější. Cítil jsem, že na mě lidi nezapomněli, že jsem se mohl vrátit domů, a že i když jsem hrál v konkurenčním týmu v Česku, udržel jsem si tvář.

O tom, jak se cítí na hřišti...

"Člověk si musí zvyknout na nové spoluhráče, na styl hry, na systém. Všechno si osahat, český fotbal je jiný, než co se hrálo v Polsku. Rozdíly tam nějaké jsou, člověk si musí zvyknout, v těch prvních kolech to asi taky bude jiný fotbal. Věřím, že to bude v pohodě, že na hřišti půjdeme jeden za druhého a že si budeme pomáhat, aby výsledky byly co nejlepší. Kvalita tady je. Uvidíme, jestli ještě někdo přijde. Musíme udělat všechno pro to, aby byl tým co nejlépe připravený."

O prvním ligovém kole s Olomoucí...

"Těším se celkově na začátek ligy, na první zápas. Snad přijde hodně lidí a že se nám ten zápas povede, protože začátek ligy je důležitý. Doufám, že to nastartujeme a že budeme mít dobrou sezonu. Pro mě to bude první zápas po návratu, takže i pro mě bude ten začátek hodně důležitý."

Právě se díváte na nového kapitána Sparty a jeho zástupce. Hráči s tím souhlasili, to je pro mě velmi důležité, září Krejčí

Zdroj: fcb.cz