Priske: To, jak je Sparta velký klub, každému dojde hned, když vidí zázemí, fotky na stěnách nebo, když se bavíte s lidmi

Priske: To, jak je Sparta velký klub, každému dojde hned, když vidí zázemí, fotky na stěnách nebo, když se bavíte s lidmi

Na předsezonní tiskové konferenci Sparty pochopitelně nemohl chybět Brian Priske, jenž už několik týdnů zodpovídá za výsledky i herní projev dvanáctinásobného mistra země. Co ho ve hře v rámci letní přípravy potěšilo a kde má podle něj soudobý kádr letenského "S" ještě rezervy?

"Známe se 5 týdnů, pořád se poznáváme. Implementujeme taktiku, nové rozestavení další aspekty, které chci dostat do hry. Prvním krokem byla fyzická stránka. Chtěli jsme se zvýšit intenzitu a fyzickou výdrž hráčů. Hráči se adaptovali velmi dobře, což vidíme i v datech. Zároveň nás nepostihla žádná velká zranění. Samozřejmě tu je taktická stránka, zaměřili jsme se na obranou fázi, abychom dostávali méně gólů, což už se projevilo i v přípravě. Pořád se samozřejmě musíme zlepšovat, to je ale normální, když se hráči učí novému obranému systému. Zároveň chceme vidět ve hře mnohem výrazněji presing. Největší výzvou pro všechny pak vždycky je ofenzivní část. Musíme najít nový balanc. Jsem rád, že se hráči chtějí neustále zlepšovat, trénovat tvrdě a adoptovat se na novinky. Všechny změny zaberou čas. Věřím, že na čtvrtek budeme, jak takticky, tak mentálně, připraveni," uvedl před úvodním duelem druhého předkola Evropské konferenční ligy šéf Kuchty, Karabce, Čvančary a spol.

Který z hráčů ho v posledních týdnech nejvíce potěšil? "Každý, kdo je v týmu, je připravený na zápasy, jsou kvalitní a proto jsou ve Spartě. V týmu chceme konkurenci. Jsme spokojení s celým týmem, všichni se snaží co nejrychleji adaptovat a v tréninku pracují opravdu tvrdě. Mejdr, Sadílek a další noví hráči už se představili v přípravných zápasech. Jsme spokojení s tím, jak hráli. Obecně chci říct, že jsme spokojení s celým týmem. Kluci jsou hladoví a chtějí uspět, mají dobrou disciplínu a doufám, že všichni budeme brzy spokojeni s hrou i výsledky. O Kuchtovi ani nemusím mluvit, je to hráč velkých kvalit. Pokud jste viděli jeho gól v posledním přípravném zápase, víte, jakou přinesl kvalitu," připomněl nedávný příchod českého reprezentanta se slávistickou minulostí někdejší kouč Midjtyllandu či Antverp.

Letenský Čupr: Případný nepostup nikterak neohrozí finanční stabilitu klubu, po téhle stránce se nám daří dobře

Je nový trenérský štáb před svým premiérovým soutěžním duelem nervózní? "Cítím se dobře. Všichni mě dobře přijali a vytvářejí mi dokonalé podmínky. To, jak je Sparta velký klub, každému dojde hned, když vidí zázemí, fotky na stěnách nebo, když se bavíte s lidmi. Všude cítíte ta vysoká očekávání a velký hlad po trofejích. Nikdy nejsem nervózní. Jsem natěšený na začátek v novém klubu a nové lize. Samozřejmě jsem v očekávání, jaká bude úroveň našeho týmu, nemůžu se dočkat, až uvidím hráče v ostrých zápasech a těším se až okusím úroveň a atmosféru české ligy. Můj dojem ale zatím je, že tu všichni držíme při sobě, nejen ti, co tu se mnou sedí tady u stolu nebo vzadu v místností, ale i v kancelářích či na Strahově. Jsme jeden klub a všichni pracujeme velmi tvrdě a taháme za jeden provaz, abychom zvládli naplnit potenciál, což oceňuji nejenom já, ale i trenérský štáb spolu s hráči," doplnil na webu sparta.cz pětačtyřicetiletý expert, jehož kořeny jsou v dánském Horsensu.

Kdo bude brankářská jednička Sparty a jak vypadá jeho spolupráce s koučem gólmanů Danielem Zítkou? Jméno zatím nepadlo. "Nikdy není jednoduché začít spolupracovat s někým novým, kdo je pro vás úplně cizí a je, jako v našem případě, ještě ze zahraničí. Chtěl bych proto všechny členy realizačního týmu pochválit za to, jak se zvládli adaptovat. Naše spolupráce je přesně taková, jak jsem si představoval. To se týká nejen Daniela Zítky, ale i ostatních trenérů, kteří odvádějí výbornou práci. Co se týče rozhodování, tak mám obecně super vztah, jak s trenéry, tak i s Tomášem Rosickým a pravidelně spolu komunikujeme. Na konci dne jsem ale hlavním trenérem já a já dělám všechna finální rozhodnutí, ať už se týkají hráčů nebo brankářů. Proto mě sem Tomáš přivedl. Brankáře máme kvalitní a oba trenéři s nimi odvádějí spoustu dobré práce. Já s nimi samozřejmě vše konzultuji a snažím se je maximálně využít. Kdo ale bude ve čtvrtek v bráně, na to si musíte ještě počkat," zakončil na stránkách sparta.cz nástupce Pavla Vrby, respektive Michala Horňáka.

Csaplár má pravdu: „Rychlokvašky“ Rosický, Sivok, Grygera, Jankulovski či Skuhravý škodí sobě, klubu i fandům

Zdroj: sparta.cz