Milionové posily v podobě Lewandowského i Raphinhy už trénují s Barcelonou. Posvítí si na to vedení La Ligy?

Milionové posily v podobě Lewandowského i Raphinhy už trénují s Barcelonou. Posvítí si na to vedení La Ligy?

Navzdory velkým dluhům je katalánský velkoklub na přestupovém trhu velmi aktivní. Xavi nutně potřebuje posilnit mužstvo, aby bylo v Evropě konkurenceschopné. Počínání Barcelony už však pozorně sleduje i La Liga.

Na Camp Nou už přestoupili celkem čtyři hráči, konkrétně Franck Kessie, Andreas Christensen, Raphinha a Robert Lewandowski za 100 milionů eur, přičemž přestupová částka se týkala pouze posledních dvou jmenovaných.

Sportovní oddělení katalánského klubu v čele s Alemenym dokládá všechny dokumenty, aby plnily principy finančního fair play La Ligy kvůli jistotě, že nové posily budou moct být řádně zaregistrovány do soutěže, aby se potom nestalo to, co s Messim minulý rok.

Vedení La Ligy tyto kroky Katalánců pečlivě sleduje, což nikoho nemůže překvapovat po tom, jak je všeobecně známá špatná finanční stránka Barcy. Nákupem Lewandowského to rozhodně končit nebude. Klíčovým prvkem v dodržení fair play jsou prodeje klubových aktiv.

Na druhou stranu management nejvyšší španělské soutěže velmi pozitivně přijalo zprávu o příchodu polského kanonýra na Camp Nou.

Zdroj: forcabarca.sk, mundodeportivo.es

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.