Matějovský má směrem k sestavě jinou pozici než letní boleslavské posily. Proč Hoftych udělal z Karafiáta levého beka?

Matějovský má směrem k sestavě jinou pozici než letní boleslavské posily. Proč Hoftych udělal z Karafiáta levého beka?

Boleslavský šéf Pavel Hoftych si pochvaluje, že pracuje s dobrou partou. Starší hráči jako Matějovský, Suchý či Škoda podle něj těm mladým ukazují, že i v jejich věku se dá trénovat naplno a bez úlev. Právě veteráni vytvářejí prostředí, aby kabina fungovala dobře.

Již dříve nastíněné pokračování Matějovského či Škody proto jednoznačně kvitoval. "Kdyby je fotbal nebavil nebo by neměli ochotu trénovat, nechtěli by pokračovat oni a ani my bychom to tak nechtěli. Ale Škodu znám od jeho 22 let, vím, jaký má charakter, jak je ochotný, jak pracuje. A myšlenku Matějovského není prakticky možné nahradit. Je srdcem klubu, je to kluk z Boleslavi, oblíbenec fanoušků a stejně jako Milan obrovský charakter. Plus je tu Suchý, Karafiát, brankáři Šeda a Polaček. Je pro nás důležité, že tu jsou starší hráči, kteří mají charakter, jsou ochotní trénovat a ukázat mladým, kudy vede cesta. Tihle všichni to splňují," liboval si na gol.cz mistr slovenské ligy z roku 2018.

Zmíněného Karafiáta i nadále připravuje na pozici levého obránce. "On nám tam vytrhl trn z paty v závěru uplynulé sezony, kdy se zranil Preisler a těžko jsme hledali řešení. Ondra urychlil návrat po operaci kýly. Naskočil tam v době, kdy jsme po něm ani nechtěli, aby tolik útočil. Umí pravou, levou, je to role, se kterou se ztotožnil. Je pro nás důležitým hráčem, umí zaútočit, je doběhaný, zároveň v defenzivě je schopný hrát třetího stopera. Jeho způsob hraní levého beka nám umožňuje variabilitu v ofenzivě i defenzivě," avizoval na stránkách Gólu pětapadesátiletý expert.

Už se mu v hlavě rodí základní sestava pro úvodní kolo Fortuna:ligy? "Každý má laťku jinak, to je zřejmé. Jinou pozici směrem k sestavě má Matějovský a jinou kluci, kteří přišli v létě. Je jasné, že se nám to rýsuje. Můžeme hrát 3 - 5- 2 nebo 4 - 5 - 1. Ještě dolaďujeme pozice hráčů, kam nám zapadnou. Jsou hráči, kteří jsou pro mě v sestavě jasní, další se o ni porvou a někteří si budou muset počkat, než se zadaptují," uzavřel na portálu gol.cz bývalý kouč Spartaku Trnava, Zlína, Českých Budějovic či Bohemians Praha 1905.

Kouzla slávistického trenérského štábu? Kačaraba a Hromada odletěli, i když hrát nemohou a Ševčík s Teclem stojí

Zdroj: gol.cz