Jaké možnosti má Umtiti? Laso bylo nahozeno z Ligue 1, ale zájem mají také na břehu Istanbulu

Jaké možnosti má Umtiti? Laso bylo nahozeno z Ligue 1, ale zájem mají také na břehu Istanbulu

Na začátku léta roku 2016 přicházel na Camp Nou jako vytoužená posila, ze které se stane dlouhodobá opora ve středu defenzivy. Francouzský reprezentační obránce Samuel Umtiti si sebou nesl výbornou vizitku z Lyonu, ale na katalánské adrese nedokázal adekvátně přesvědčit svého zaměstnavatele. Již nějaký pátek se hovoří o jeho odchodu, během aktuálního přestupového okna by to mohlo dopadnout, ale samotnému hráči se příliš zvedat kotvy nechce.

Umtiti upadl v Barceloně v nemilost a tamní kouč Xavi s ním už do další sezóny nepočítá. Osmadvacetiletý obránce dostal velkou porci času, aby se dokázal v srdci defenzivy aklimatizovat, ale po boku Gerarda Piquého moc nezářil, navíc četná zranění a bídná forma mu postupem času stále více zabouchávaly vrátka do sestavy.

Samotnému hráči se z Barcelony příliš nechce, neboť zde má dobré platové podmínky a navíc věří, že by si mohl znovu říct o místo v základní jedenáctce. Vedení katalánského klubu je však opačného názoru a jediné řešení vidí v tom, že si obě strany řeknou sbohem.

Umtiti je jedním ze čtyř vyvrženců, kteří zmeškají předsezónní turné v USA. I to nahrává do karet spekulacím, že v nové sezóně bude již háji jiné klubové barvy. Možností, kde by mohl restartovat svou kariéru, se nabízí hned několik. Jednou z variant je návrat do francouzské Ligue 1, kde se na jeho dostupnost vyptávalo Stade Rennais. Podle informací sport.es jsou ve hře také dva obdivovatelé z Istanbulu.

Zdroj. sport.es