Ziskem Dybaly to nekončí. Mourinho loví další zajímavé jméno a z Římanů se stává italská štika

Ziskem Dybaly to nekončí. Mourinho loví další zajímavé jméno a z Římanů se stává italská štika

První ročník Konferenční ligy ovládli, ale mnozí se jen škodolibě pošklebovali, že je to neatraktivní soutěž. Šesté místo v uplynulém ročníku Serie A také není bůh ví jaká vizitka, ale předváděná hra může být odrazovým můstkem do další sezóny. Když portugalský stratég José Mourinho přiházel do italské metropole, mnozí nad ním lámali hůl, ale pravdou je, že by římské AS mohlo být jeho druhé Porto. Účast v tomto projektu čerstvě potvrdil Paulo Dybala, ale zdá se, že v roli nově příchozího nebyl posledním.

Konkurence je na Apeninském poloostrově velká a kromě obou celků z Milána je tu stále turínský kolos Juventus, kvalitou disponují také pod Vesuvem v Neapoli a spícím drakem může být třeba i Lazio Řím. José Mourinho je zatím ve svých plánech opatrný, tedy alespoň na veřejnosti, ale uspět v Serii A by pro něj bylo velkou satisfakcí za všechny ty zlé jazyky, které jej házely do starého železa.

Special One ani v Římě neuhnul od svých hodnot a vsází na propracovanou defenzivu. K dispozici má ale také schopné ofenzivní tváře, které dokážou rozhodovat zápasy. Jeho tah přivést do italské ligy pár jmen z Anglie se mu vyplatilo, ale rozhodně nebyl v tomto ohledu revolucionářem, neboť podobně si vypomohl také Antonio Conte během své anabáze v Interu Milán.

Podpis ve smlouvě Dybaly ještě nestihl zaschnout a podle Romagiallorossy je ve hře další příchod. Předmětem zájmu je pětadvacetiletý francouzský záložník Tanguy Ndombélé aktuálně působící v Tottenhamu. Spurs jej nevzali na své předsezónní turné do Asie, což přiživilo spekulace o jeho odchodu. Posledních šest měsíců strávil na hostování v Lyonu a zdá se, že Římané jsou velmi blízko od další nové tváře v kabině. Ve hře je i možnost ročního hostování, ačkoliv londýnský klub by preferoval trvalý prodej.

Zdroj: thehardtackle.com