Paříž chtěla učinit výměnu zahrnující Neymara, Citizens ale s díky odmítli. Co stálo v odpovědi?

Paříž chtěla učinit výměnu zahrnující Neymara, Citizens ale s díky odmítli. Co stálo v odpovědi?

Francouzský list Le Parisien přinesl zajímavou informaci v otázce budoucnosti Neymara. Není žádným tajemstvím, že PSG je připraveno rozvázat s brazilským legionářem během tohoto léta spolupráci, problém je však v tom, že pro ty, kteří si jej mohou dovolit, není zase až tak atraktivním artiklem, jak se původně myslelo.

Zámožný klub z Paříže se o tom přesvědčil na vlastní oči před několika dny. PSG začalo vyjednávat s Manchesterem City o výměně, kdy si šampion Ligue 1 usmyslel, že by za Neymara požadoval kromě tučného balíku navíc ještě Bernarda Silvu. Jako studená sprcha se pak jevila odpověď, ve které znělo, že Citizens nemají zájem.

Anglický mistr odmítl zařadit do svého týmu Neymara se slovy, že se klub aktuálně zaměřuje na mladé talenty, se kterými může lépe pracovat a dohlížet na jejich vývoj. V létě už na Etihad Stadium zamířili Julián Álvarez a Erling Haaland, z Leedsu přišel šestadvacetiletý Kalvin Phillips.

Po odchodu Raheema Sterlinga do Chelsea se očekávalo, že Pep Guardiola bude hledat nové křídlo, zejména poté, co výkonnost Jacka Grealishe není konzistentní. I proto se PSG domnívalo, že by mohlo Neymara na této adrese udávit, což však bylo obratem vyvráceno.

Pod Eiffelovkou mají v plánu získat nového perspektivního střelce a brazilská hvězda s minulostí v Barceloně cítí, že se s ní již nepočítá. S platovými požadavky a ambicemi však bude složité nalézt zájemce.

Zdroj: leparisien.fr