Je jedno, jestli hrajete proti Spartě nebo na Gibraltaru. Hlavní je znak, který nosíte na srdci, hlásí Douděra

Je jedno, jestli hrajete proti Spartě nebo na Gibraltaru. Hlavní je znak, který nosíte na srdci, hlásí Douděra
OBSAHUJE VIDEO

David Douděra si odbyl svých premiérových soutěžních devadesát minut za Slavii ve druhém předkole Evropské konferenční ligy proti St Joseph's a venkovní výsledek 4:0 si jednoznačně užil.

"Podobné zkušenosti jsou k nezaplacení. Jsem moc rád, že tu můžu být a doufám, že naše výkony budou jen gradovat. Určitě jsem měl respekt, Slavia je velký klub s dlouhou tradicí. Jakmile však rozhodčí písknul do píšťalky, všechno ze mě opadlo. Moc jsem si zápas užil, odvedl jsem maximum. Snažil jsem se stavět na atributech, díky nimž si mě Slavia vybrala. Píle, charakter, bojovnost a zlepšující se produktivita," uvedl v pozápasovém interview exboleslavský bek, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Jak vnímal specifické gibraltarské prostředí, umělou trávu i atypické míče? "Osobně v tom nevidím příliš rozdíl. Při rozcvičce jsme hráli bago, šel jsem tam do několika skluzů a kluci mi hned říkali, že jsem blázen. Nemám s tím vůbec problém, vždy se snažím koncentrovat na svůj výkon a přispět týmu," pokračoval na stránkách slavia.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Ten udržel koncentraci, i když v závěru vedle stadionu přistávalo letadlo. "Otáčel jsem se, co to za mnou padá, ale naštěstí už byl tou dobou skoro konec zápasu. Ve fotbale nesmíte nikdy polevit a ve Slavii to platí dvakrát. Je jedno, jestli hrajete proti Spartě nebo na Gibraltaru. Hlavní je znak, který nosíte na srdci, za který bojujete a v momentě, kdy vaše nasazení není stoprocentní, ztrácíte místo v sestavě," doplnil Douděra.

A o čem bude příští týden odveta? "Klíčové bude udržet si stejné tempo, musíme je znovu přeběhat. Soupeři se s námi nedařilo držet krok, do jisté míry nám pomohla i červená karta. Hlavní byl ale náš dobrý týmový výkon, na který budeme chtít při odvetě navázat," uzavřel na slavia.cz čtyřiadvacetiletý krajní hráč, jenž v nejvyšší tuzemské soutěži svého času debutoval v barvách Dukly.

Rada, Vepřek, Kováč, Nešpor, Papadopulos – i na tato jména se můžeme nově těšit v nadcházejícím ročníku Fortuna Národní Ligy

Zdroj: slavia.cz