Exsparťan Chipciu trpěl během angažmá ve Spartě depresemi. V nemocnici za ním byl i Rosický

Exsparťan Chipciu trpěl během angažmá ve Spartě depresemi. V nemocnici za ním byl i Rosický
OBSAHUJE VIDEO

Bývalý Sparťan Alexandru Chipciu přišel do Sparty v létě roku 2018 s velkým očekáváním. Ve Spartě se však rumunský obránce či záložník nikdy naplno neuchytil a za rok se vrátil z hostování zpátky do Anderlechtu Brusel. Nyní se však vyjádřil, co jej v Praze zabrzdilo.

Sparta před čtyřmi roky přivedla Chipcia s velkým očekáváním. Rumun příšel na Letnou na roční hostování s možnou opcí na případný přestup. Angažmá mu ale příliš nevyšlo. Ačkoliv Rumun v rudém dresu odehrál třiadvacet zápasů, po rocev se vracel zpět do Bruselu. Až nyní třiatřicetiletý fotbalista vysvětlil, že měl psychické problémy.

„Když jsem byl ve Spartě, měl jsem kvůli tátově nemoci velké deprese. Jednou jsem upadl v šatně a Rosický se mnou šel do nemocnice. Myslel jsem si, že umírám a řekl jsem, že končím“ popsal nyní bývalý Sparťan pro SuperLiga Show co v Praze zažíval s tím, že to pro něj byly nejhorší chvíle jeho kariéry, které se na něm navíc výrazně podepsaly. Těžké chvíle ale nakonec porazil. „Teď mám zase chuť se smát. Je potřeba zajít k psychologovi, promluvit si s ním, protože jsou situace, se kterými jste se nesetkali a které vám mohou ublížit. Poradil mi, abych držel stejný režim, věnoval se fotbalu a trénoval, protože tyhle stavy přejdou a bude to zase o. k.,“ vzpomněl Chipciu na složitou dobu, kterou odstartovala rakovina a následné úmrtí jeho otce.

Nyní hraje třiatřicetiletý fotbalista doma v Rumunsku v Kluži. Zahraniční angažmá už ho ale asi spíše nečeká.

Zdroj: SuperLiga Show

Baník dotáhl hostování brankáře Letáčka. Pokud v Ostravě uspěje, vychytá si možnost přestupu