Boss Pelta rozdal Horejšovi srozumitelné cíle. Hübschman chce vrátit Jablonci skupinu o titul

Boss Pelta rozdal Horejšovi srozumitelné cíle. Hübschman chce vrátit Jablonci skupinu o titul

Jablonec v minulé sezoně až do posledního kola bojoval o udržení, tomu by mělo být dle slov nového trenéra Davida Horejše konec. Realizační tým by se rád pohyboval na Střelnici v první šestce, jako tomu bylo na severu Čech zvykem.

Jablonci přípravné utkání nevyšly výsledkově. Ze čtyř duelů tým Davida Horejše nedokázal zvítězit ani jednou. Jablonecký lodivod to omlouvá kvalitou soupeřů. „Pro mě i pro hráče to bylo všechno nové. Jsem rád, že jsme mohli využít dvě letní soustředění. V Břízkách jsme měli skvělé podmínky a chtěl bych jim tam jejich personálu za to poděkovat. V Itálii jsme byli deset dní a narazili jsme tam na dva kvalitní týmy ze Série A, s kterými jsme nezvládli výsledkově přípravné zápasy. Měli jsme si počínat určitě lépe, a především v těch úvodních dvou zápasech v Čechách. V Itálii to byly těžké utkání, soupeři to byly neskutečně kvalitní. Zápasy s italskými týmy jsme zvládli odehrát jen do nějaké šedesáté minuty,“ citoval klubový webu fkjablonec.cz slova nového kouče.

Ono to má vždy dvě stránky, buď zvolíte slabšího soupeře, vyhrajete 4:0, uspokojí vás to a přejdete i nějaké chyby, které byly špatné. Ale třeba zápas se Spezií jsme odehráli velice slušně, až na to, že nám chyběla produktivita. Jenže udělali jsme tam dvě věci, z kterých nás soupeř hned potrestal. Ty chyby jsme hned s hráči rozebírali, tak aby se už neobjevovaly. Třeba nám takový zápas pomůže v tom, že se podobná chyba se neobjeví v zápase s Bohemians. Věřím, že naše mužstvo bude dostatečně připravené, aby v neděli zvládlo utkání s Bohemkou za tři body. Věřím, že to, co jsme natrénovali, dokážeme zúročit i v soutěži samotné,“ pokračoval Horejš.

Pelta rozdal jasné cíle. „Dostal jsem od něj za úkol vyhrávat, to ho zajímá prý každou neděli (úsměv). Osobně nerad říkám umístění, protože před sezonou neznám ještě sílu ostatních týmů, těžko se to posuzuje. Ale nechci vypadat jako alibista. Jablonec by měl mít a má ambice. Máme je já i hráči. Chceme, aby naše hra vypadala, dalo se na to koukat, přineslo to body a nějaké umístění. Jablonec by rozhodně měl mít na víc než v minulé sezoně. Chceme Jablonec vrátit tam, kde byl zvyklý být,“ dodal rodák z Prachatic pro fkjablonec.cz

Zato kapitán týmu Tomáš Hübschman už byl konkrétnější. „Já bych to viděl asi jako každý rok, byť přišly nějaké změny, měli bychom se pohybovat v první šestce,“ sdělil čtyřicetiletý matador pro fkjablonec.cz.

Zdroj: fkjablonec.cz