Povede se Spartě domácí přestup léta? Z Getafe by údajně mohl na Letnou dorazit reprezentant Jankto

Povede se Spartě domácí přestup léta? Z Getafe by údajně mohl na Letnou dorazit reprezentant Jankto

Italský tisk tento týden informoval o tom, že by se mohl slávistický odchovanec Jakub Jankto přesunout na Letnou, kde je doma největší rival sešívaného "S" Sparta.

To už je samo o sobě pikantní. Tím spíš kvůli tomu, že ještě v roce 2022, čili osm let po opouštění Vršovic, Jankto v jednom z podcastů řekl to, že by do Sparty nikdy nešel...

Záložník sice loni podepisoval ve španělském Getafe pětiletý kontrakt, ale pod koučem Floresem neměl až takové herní vytížení a na Pyrenejském ostrově končí předčasně.

Podle médií z Apeninského poloostrova by mohla mít o bývalou oporu Udinese, Ascoli i Sampdorie Janov zájem právě Sparta v čele s jejím sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Dokonce už měla padnout i první oficiální nabídka ve výši tří milionů eur (šestadvacetiletý český reprezentant s pětačtyřiceti mezinárodními starty má na specializovaném serveru transfermarkt.com uvedenu tržní cenu ještě o milion eur vyšší).

Oba kluby už mají být ohledně klienta agentury, v níž jsou také Sandro Tonali z AC Milán či Ginaluci Mancini z AS Řím, v kontaktu a má se ladit pouze forma jeho působení. Podle více zdrojů to momentálně vypadá na roční či dvouleté hostování s opcí na trvalý podpis.

TOP 5 nejtřaskavějších přestupů české ligy za poslední roky

Zdroj: calciomercato.com